W Guzewie coraz bardziej kolorowo - Gmina Rzgów

W Guzewie coraz bardziej kolorowo

zdjęcie
Na budowie guzewskiego przedszkola coraz więcej malowideł przybywa na elewacji budynku. Aż przyjemnie będzie maluchom wejść do takiego kolorowego budynku. Prace skupiają się na dokończeniu konstrukcji dachu, które uwieńczy montaż blachodachówek.
Parterowy budynek przedszkola posiada 432 metry kwadratowe powierzchni użytkowej. Wartość tegorocznego zakresu inwestycji to prawie 899 tysięcy złotych. Przetarg wygrała firma z Łodzi, która zobowiązała się oddać przedszkole do wykończenia do końca tego roku.
W przedszkolu zaprojektowano trzy sale: pierwsza i trzecia mają pomieścić po 20 dzieci, a w drugiej czas ma spędzać 25 maluchów. Łazienki dla nich będą dostępne bezpośrednio z sal dydaktycznych, a z toalety skorzystają także osoby niepełnosprawne.

W budynku przewidziana jest wspólna sala do zajęć z rytmiki Ma być oddzielona od jednej z sal składaną ścianką. Po złożeniu powstanie duża sala dla okolicznościowych uroczystości. W przedszkolu ma być również gabinet logopedyczno-lekarski.
 
Tegoroczne zlecenie obejmuje wykonanie robót budowlanych do stanu zamkniętego budynku, w tym m. in. wykonanie kompletnego dachu z izolacją od strony poddasza, stolarkę, roboty ślusarskie zewnętrzne, schody wejściowe, pochylnię i schody wejściowe główne, taras i opaskę wokół budynku.

Obecnie powstaje projekt nowego budżetu gminy. Miejmy nadzieję, że nowa Rada Miejska zgodzi się w przyszłorocznym budżecie przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych na przeprowadzenie prac instalacyjnych w przedszkolu, położenie podłóg, zainstalowanie ekologicznej kotłowni, budowę oczyszczalni ścieków tzw. przydomowej lub szamba.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót