W powiecie kto pierwszy, ten lepszy - Gmina Rzgów

W powiecie kto pierwszy, ten lepszy

zdjęcie
We wtorek, 12 marca w Komendzie Powiatowej PSP w Koluszkach odbyły się eliminacje powiatowe 42. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gminę Rzgów reprezentowali laureaci pierwszych trzech miejsc z eliminacji gminnych w dwóch kategoriach wiekowych. Zarówno w I, jak i w II grupie wiekowej udział wzięło po 15 zawodników z powiatu.
Uczestnicy pisali test składający się z 30 pytań, a następnie pięć osób, które uzyskało najlepszy wynik, kwalifikowało się do finału ustnego. Etap ten polegał na odpowiedzi na pytania w „szybkim teście”, rozpoznawaniu sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz konkurencji „kto pierwszy ten lepszy”.

W I grupie wiekowej (szkoły podstawowe – klasy I-VI)  I miejsce zajął Karol Walczak ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie.
W II grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazjum) do finału ustnego zakwalifikowali się wszyscy reprezentanci naszej gminy. W wyniku rozgrywek – II miejsce zajął Miłosz Olban, IV miejsce – Jerzy Walczak (obaj ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie), a V miejsce – Martyna Wypchło ze Szkoły Podstawowej w Kalinie.

Zdobywca I miejsca – Karol Walczak – będzie reprezentował powiat łódzki wschodni i gminę Rzgów podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia br. w Piątku (powiat łęczycki). Uczestnikom należą się podziekowania za zaangażowanie i gratulacje. Każdy z nich posiada dużą wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej i świetnie się nią wykazał.

Tekst: Mateusz Kuzik
Fot. Mateusz Kuzik, Adam Jaworski, KP PSP Koluszki
powrót