W Starej Gadce 2,5 promila za kółkiem - Gmina Rzgów

W Starej Gadce 2,5 promila za kółkiem

zdjęcie
W niedzielę, 25 kwietnia 2021 roku policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Rzgowie patrolowali gminę. Około godz. 21.30 zauważyli na stacji paliw w Starej Gadce gwałtownie wjeżdżajace osobowe renault. Samochód nie zatrzymał się na terenie stacji. Szybko pomknął na drogę krajową 91 i pędził nadal z dużą prędkością w kierunku Rzgowa.

Wzbudziło to podejrzenia mundurowych, którzy ruszyli natychmiast w pościg. Dodatkowo, kierowca renault popełniał szereg wykroczeń: jechał środkiem jezdni, przekraczał linię podwójną ciągłą, nie sygnalizował skrętu,  wyprzedzał na przejściu dla pieszych, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jak również jechał po chodniku.

 

Kierowca nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania i nadal uciekał w kierunku Łodzi. Rzgowscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę w granicach administracyjnych Łodzi. Okazał się nim 31-letni łodzianin. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, prowadzący nigdy nie zdobył uprawnień do kierowania pojazdami. Razem z nim podróżował 39-letni mieszkaniec Łodzi. Również nietrzeźwy.

 

Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie łodzianinowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Dodatkowo, mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń.

 

Policja apeluje!

Brawura i alkohol nie są dobrymi doradcami! Pomimo ciągłych apeli policjantów na drogach wciąż giną inni uczestnicy ruchu drogowego poprzez nieodpowiedzialność i bezmyślność kierowców.

 

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli osoba nie stosuje się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza to policjant może użyć siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego wobec takiej osoby.

 

Źródło: policja

 

 
powrót