Więcej kursów, lepsza komunikacja

zdjęcie
Od 4 lutego Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi wprowadzi nową siatkę połączeń. Dobre wieści są także dla mieszkańców Gminy Rzgów. Burmistrz Mateusz Kamiński i pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie wielokrotnie skutecznie rozmawiali z łódzkim organizatorem transportu na temat oczekiwanych zmian w komunikacji miejskiej. Pierwsze działania interwencyjne w sprawie dobrej komunikacji Urząd Miejski w Rzgowie podjął już w styczniu ubiegłego roku, na trzy miesiące przed wprowadzeniem przez Łódź nowej siatki komunikacyjnej.
Dzięki determinacji władz Rzgowa od 4 lutego liczba kursów autobusowych przejeżdżających dni powszednie przez Rzgów wzrośnie aż do 49.
Linia 75B zostanie zastąpiona liną 56  Będzie ona kursować w relacji Łódź,  z ulicy Karpackiej przez Starową Górę, centrum Rzgowa, do pętli prze ul. Rzemieślniczej. W wybranych kursach oznaczonych literą A autobusy  będą kończyły bieg przy „Outlecie”.
Większa liczba kursów do Rzgowa, a warto przypomnieć, że dotychczas linia 56 wjeżdżała na teren gminy 5 kursami, skutecznie zwiększy wygodę podróżowania autobusami obsługiwanymi przez tabor MPK oraz możliwość korzystania z komunikacji na łódzkich biletach miesięcznych na kierunku dotychczas obsługiwanym przez PKS (autobus relacji Tuszyn-Rzgów-Łódź ul. Broniewskiego), co wymagało zakupu dodatkowego biletu miesięcznego. Od 4 lutego pasażerowie ze Rzgowa oraz Starowej Góry także zyskają możliwość lepszej komunikacji w weekendy zarówno w stronę Rzgowa jak i do Łodzi. Linia 56 będzie bowiem kursowała we wszystkie dni tygodnia, a nie jak to jest w przypadku linii 75 B, która obsługuje podróżnych tylko w dni robocze, natomiast w soboty i niedzielę jest zawieszana.
Istotne jest również i to, że trasa autobusów linii 56A i 56B przebiega obok  skrzyżowania przy „Białym Kościele” w Łodzi, który jest bardzo wygodnym punktem przesiadkowym. Stąd bowiem odjeżdżają także autobusy linii 52, a w pobliżu znajdują się przystanki linii autobusowych 72 i 69 oraz tramwajowych 5, 6, 15 i 16.
Rozsądna propozycja władz Rzgowa, aby wycofać linię 75B  i wprowadzić większą liczbę kursów „56” pozwoliła „zaoszczędzić” łódzkiemu przewoźnikowi na taborze autobusowym, z którego brakiem się od pewnego czasu boryka. Z tego też względu Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi stara się ograniczać kursowanie pojazdów MPK – Łódź do sąsiednich miejscowości.

W załącznikach rozkłady jazdy, które powinny zacząć obowiązywać od 4 lutego i schemat przebiegu trasy oraz kopie dokumentów dotyczących poprawy komunikacji do Rzgowa.
powrót