Zaczęli układać asfalt w Grodzisku - Gmina Rzgów

Zaczęli układać asfalt w Grodzisku

zdjęcie
Na remontowanym odcinku głównej ulicy w Grodzisku została właśnie rozłożona warstwa asfaltu. Zgodnie z projektem zachowano dotychczasową 5,5-metrową szerokość jezdni. Jest już gotowa większość odcinków poboczy, podjazdów do posesji z kostki brukowej w kolorze szarym, chodników półtorametrowej szerokości, odpływów wykonanych  z betonowych koryt i krawężników. Zadaniem wykonawcy jest budowa - łącznie 53 przepustów pod zjazdami z posesji o łącznej powierzchni 1300 metrów kwadratowych.
Przypomnijmy, że aż 9 przedsiębiorstw rywalizowało w przetargu na remont kapitalny drogi gminnej w Grodzisku na odcinku 662 m od drogi wojewódzkiej nr 714 - od skrzyżowania w kierunku ul. Glinianej w Rzgowie do wysokości - orientacyjnie - posesji 17 i 18 w Grodzisku. To I etap remontu drogi. Przetarg wygrała spółka z o. o. Kral z Łodzi oferując cenę 1 milion 759 tysięcy złotych oraz 5-letni okres gwarancji dla ulicy.

Umowa z wykonawcą została podpisana 7 marca bieżącego roku, a termin realizacji jest w warunkach przetargu określony na koniec września 2019 roku.

Włodzimierz Kupisz
Fot. UM w Rzgowie
powrót