2 września po południu w  czasie tegorocznych Dożynek Gminnych' 2018 w Kalinku obejrzymy masowy przelot co najmniej pół tysiąca gołębi pocztowych z lokalnych hodowli. Podczas Święta Plonów burmistrz Mateusz Kamiński wręczy puchary właścicielom starych gołębi, które miały najlepszy czas w lotach maratońskich na dystansie ponad 700 kilometrów ze Rzgowa do niemieckiego Oelde i z powrotem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że puchary odbiorą: Wiesław Jabłoński  i Grzegorz Mikinka.
Dziś, 20 sierpnia obchodzimy 551-lecie nadania Rzgowowi prawa miejskiego magdeburskiego przez zapobiegliwego i mądrego króla Kazimierza Jagiellończyka.
Już jest dostępne na papierze i w wersji elektronicznej najnowsze wydanie miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". W numerze m.in.: ciekawostki o zbliżających się najważniejszych imprezach i program Dni Rzgowa oraz Dożynek Gminnych '2018 w Kalinku, wywiad z burmistrzem podsumowujacy 2-letni okres sprawowania przez niego władzy. WK
W okresie wakacyjnym w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie - w związku            z wymogami RODO zlikwidowano sieć Wi-Fi. Zastąpiono ją nową siecią komputerową.
W sobotę, 18 sierpnia mieliśmy kolarskie święto w gminie Rzgów. Burmistrz Mateusz Kamiński objął bowiem patronat nad III etapem 25. Jubileuszowego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. W Komitecie Honorowym imprezy obok marszałka województwa Witolda Stępnia, znalazła się Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa.
W piątek, 17 sierpnia burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisał z jednostkami OSP umowy o przekazaniu wyposażenia. Wartość sprzętu ostatecznie zakupionego to: 99 621 złotych,  z czego 99 % to dotacja ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości, a tylko jeden procent to wkład własny gminy Rzgów.
Gmina Rzgów objęła patronat nad III etapem 25. Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. III "Etap Niepodległości po Ziemi Rzgowskiej” zostanie rozegrany w sobotę 18 sierpnia  o godz. 14. Przewidywany przyjazd na metę: godz. 16-16.15
Jak poinformowała Aneta Łopyta, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie, do 16 sierpnia w sumie wpłynęło 638 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia "Dobry Start" 300+. Chodzi o dofinansowanie zakupu wyprawek szkolnych z budżetu państwa. Od 1 sierpnia wnioski składa się nie tylko drogą elektroniczną, ale również osobiście.
Kordian Skalski ze Rzgowa od 4 lat jest kustoszem własnego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej, na którą składa się m. in. 200 egzemplarzy broni palnej od austro-węgierskiego karabinu Werndla wzór 1867 r. po eksponaty z końca II wojny światowej. Muzealia wypełniają piwnicę: dwa pomieszczenia o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych. Kolekcja dusi się jednak na tej maleńkiej przestrzeni. Istnieją warunki, żeby ekspozycję podwoić, ale barierą są koszty i niedobór czasu, bo przecież właściciel pracuje, jest prawnikiem.
Marzena Jach z Kalinka została starościną Dożynek Gminnych' 2018 w gminie Rzgów. Odwiedziliśmy ją w jej gospodarstwie rolno-hodowlanym. Marzena Jach pochodzi z pobliskich Brójec. Do Kalinka przeprowadziła się w 1997 r. Wyszła bowiem za tutejszego kawalera Adama. Mają czworo dzieci: licząc od najstarszego Przemka (20 lat), Agnieszkę, Pawła i najmłodszego Marcina (7 lat), który w tym roku pójdzie do szkoły.
Inspektorzy Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie dokonali odbioru technicznego boiska wielofunkcyjnego w Kalinie.  W odbiorze wziął udział Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. To z jego inicjatywy powstało boisko. Od początku kadencji budowa była jego oczkiem w głowie.
Umowa dotycząca kontynuacji budowy świetlicy wiejskiej w Starej Gadce - została podpisana 1 sierpnia z Przedsiębiorstwem Budowlanym z Sieradza. Wartość umowy to 299 tysięcy złotych brutto. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty. Zwycięski oferent zapewni 100 miesięcy gwarancji.
Co najmniej 65 tysięcy złotych trzeba było wysupłać z budżetu Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie na malowanie, cyklinowanie, na połączenie radiowęzłów podstawówki i dawnego gimnazjum, a także na nową sieć internetową, zgodną z RODO. W poprzednich latach zakres przygotowań do nowego roku szkolnego był znacznie mniejszy.