Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z UM w Rzgowie serdecznie zapraszają przedsiębiorców z powiatu łódzkiego wschodniego do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym mechanizmów wsparcia firm.
Kiedy: 25 kwietnia 2018
Gdzie: Hotel Eden, ul. Letniskowa 11/3, 95-030 Rzgów.
Gość specjalny: Artur Partyka, dwukrotny medalista olimpijski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców wszechczasów i mówca motywacyjny. Spotkania z nim pobudzającą do refleksji i są ogromną dawką inspiracji.
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z UM w Rzgowie serdecznie zapraszają przedsiębiorców z powiatu łódzkiego wschodniego do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym mechanizmów wsparcia firm.
Kiedy: 25 kwietnia 2018
Gdzie: Hotel Eden, ul. Letniskowa 11/3, 95-030 Rzgów.
Gość specjalny: Artur Partyka, dwukrotny medalista olimpijski, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców wszechczasów i mówca motywacyjny. Spotkanie z nim pobudzającą do refleksji i są ogromną dawką inspiracji.
W Bronisinie Dworskim przy ulicy Strażackiej powstaje chodnik wraz ze zjazdami do posesji. W sumie powstanie ponad 400 metrów wygodnego chodnika o szerokości półtora metra. Chodnik będzie z czerwonej kostki betonowej, z odwodnieniem do rowu przydrożnego.
Budowa nowego domu kultury w Rzgowie przyśpiesza. Po przygotowaniu placu budowy rozpoczyna się transport materiałów budowlanych. Z tego względu wyznaczono trasę ich transportu, aby jak najmniej przeszkadzała mieszkańcom Rzgowa. Samochody ciężarowe na budowę będą jeździły ulicami: Pabianicką, Grodziską, następnie skręcały w Polną, potem Ogrodową i tu ze skrzyżowania z ulicą Tylną będzie następował wjazd na plac budowy. Na trasie wyznaczonej dla transportu materiałów budowlanych będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h dla aut ciężarowych oraz miejscowo zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych innych niż pojazdy budowy.
Szczegóły przebiegu trasy dojazdowej do budowy nowego domu kultury w Rzgowie – w załącznikach.
Zakończyło się sanitarne cięcie drzew w parku imienia Adama Mickiewicza w Rzgowie. Spacerowanie po nim będzie jeszcze bezpieczniejsze.
Ekipa pracowników z wyspecjalizowanej firmy usunęła posusz z drzew oraz pozbawiła je gałęzi chorych i suchych oraz połamanych po zimowych nawałnicach. Dzięki tym zabiegom na plac zabaw w parku nie powinna spaść żadna, nawet gałązka. Również osoby spacerujące po parku mogą bezpiecznie przysiąść na ławce. Dodatkowo, usuwanie posuszu w sposób naturalny zniechęca ptaki do przebywania w takim drzewostanie, co powoduje, że zmniejsza się ryzyko zanieczyszczeń pochodzących od ptaków.
Zakończyły się prace mające na celu identyfikację szczątków pochowanych w Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie. Nie udało się zidentyfikować personaliów spoczywających tam osób, ale wiadomo z całą pewnością, że są to żołnierze kampanii wrześniowej 1939 roku.
Zapraszamy na spotkanie dotyczące tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie 16 kwietnia w godzinach 16.00 – 18.00.
W ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu WojewództwaŁódzkiego jest 8 milionów złotych do wydania na projekty zgłaszane przez mieszkańców. Zgłaszajmy zatem dobre pomysły.
Aż 199 nowych drzew jest sadzonych w Rzgowie i Starowej Górze. Większość nowych drzew zastąpi te, które zostały usunięte ze względów bezpieczeństwa.
W sumie różnym zabiegom służącym bezpieczeństwu poddano 134 drzewa. Niektóre z nich były chore, a po nawałnicach – osłabione i stwarzające realne niebezpieczeństwo dla osób poruszających się po ulicach.
Gdzie: Ambulans Honorowego Krwiodawstwa, który będzie zlokalizowany na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.

Kiedy: 15 kwietnia (niedziela) 2018 r. od 10:30 do 13:00
Rodzice, babcie, dziadkowie oraz ciocie i wujkowie – kibicujcie Waszym pociechom w czasie Olimpiady Przedszkolaka 20 kwietnia. Biegi, skoki, rzuty oraz inne dyscypliny sportowe i zabawowe już od godziny 10.00 w Hali Sportowej GOSTiR.
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Łódzkiej w Rzgowie będący fragmentem drogi powiatowej nr 2942E. W zakres inwestycji wchodzi remont jezdni, przebudowa zjazdów indywidualnych do posesji i zjazdów publicznych oraz poboczy, będzie także poprawione odwodnienie pasa drogowego istniejącymi rowami. Wartość przebudowy niemal kilometra drogi to blisko 900 tysięcy złotych. Przewidywane zakończenie I etapu tej inwestycji to koniec czerwca 2018 roku.
Aż pięć razy była wymieniana nazwa Rzgów w czasie finałowej gali plebiscytu Człowiek Roku 2017 organizowanego przez redakcje „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”. Uroczysta gala odbyła się 9 kwietnia w Fabryce Wełny w Pabianicach.
Nazwa Rzgów padała w przy finalistach w kategoriach: działalność kulturalna, społeczno-charytatywna oraz biznes. Osoby zakwalifikowane do ścisłych finałów były wybierane obiektywnymi głosami czytelników obydwóch dzienników.
Bóbr europejski to gatunek historycznie występujący w Polsce, który  przez długie dziesięciolecia był na skraju całkowitego wyginięcia, lecz dzięki akcji reintrodukcji moża go dziś zaobserwować na terenie niemal całego kraju. Bobry uważa się za największe gryzonie występujące na terenie Eurazji, masa ciała dorosłych osobników dochodzi do 29 kg, a długość do 110 cm. Gatunek obecnie zamieszkuje obszary północnej Europy: od Francji, przez Europę Centralną, Skandynawię, po Rosję, a nawet Azję:   niektóre obszary Chin i Mongolii.
Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Istnieje również możliwość skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji dla rolników.