Gminny System Powiadamiania SMS - Gmina Rzgów
Ruszył Gminny System Powiadamiania SMS

28 sierpnia 2015 r. o godz. 9:37  637 abonentów sieci komórkowej GSM otrzymało SMS-a następującej treści:
  INFORMACJA
„Serdecznie Witamy Państwa w Gminnym Systemie Powiadamiania SMS.
Burmistrz Rzgowa Konrad Kobus, Z-ca Burmistrza Mateusz Kamiński”

Ta z pozoru niewiele znacząca informacja niosła jednak ze sobą bardzo ważny przekaz: wreszcie, po kilku miesiącach intensywnych prac  udało się bez falstartu doprowadzić do wysłania tej i następnych wiadomości SMS. Zainteresowanie mieszkańców systemem, biorąc pod uwagę potencjalną ilość gospodarstw na terenie gminy i ich ilość odnotowaną w systemie, kształtuje się obecnie średnio na poziomie powyżej 25% i nadal rośnie.
    System powiadamiania SMS został stworzony także na potrzeby Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, aby informować o zagrożeniach, które mogą wystąpić na terenie gminy. 
    - „Szybka informacja to dziś podstawa skutecznej ochrony życia i mienia – mówi burmistrz Konrad Kobus. - Jeśli będą  miały miejsce ważne zdarzenia losowe, mające wpływ na jakość i komfort życia mieszkańców, to każdy, kto jest zarejestrowany w naszej bazie, otrzyma stosowną informację na ten temat, np.  o planowanych wyłączeniach prądu na danym terenie i o ewentualnych awariach.

    - Zakładana tematyka SMS-ów to również o informacje kulturalne, sportowe oraz komunikaty urzędowe. Zapisani do systemu użytkownicy nie muszą się martwić tym, że zostaną zasypani ogromną ilością spamu i bezużytecznych reklam – ich po prostu nie będzie. SMS-y będą dotyczyły wyłącznie ważnych tematów, ich częstotliwość nie będzie uciążliwa dla odbiorcy, skupimy się na najważniejszych komunikatach” – zapewnia  burmistrz Konrad Kobus.
    Zainteresowanych przystąpieniem do systemu (serdecznie zapraszam) proszę o kontakt ze swoimi sołtysami lub bezpośrednio z sekretariatem Urzędu Miejskiego w Rzgowie – otrzymają tam Państwo druki zgłoszenia przystąpienia do GSP SMS. Regulamin systemu oraz wzory druków znajdziecie Państwo na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego.

Kliknij poniżej:
Regulamin_SMS


Formularz przystąpienia do systemu do pobrania tutaj: 

Załączniki artykułu