Współpraca ze schroniskiem dla zwierząt w Grudziądzu - Gmina Rzgów

"Do serca przytul psa, weź na kolana kota..."

Pamiętacie Państwo Jana Kaczmarka z kabaretu ELITA, śpiewającego "Do serca przytul psa, Weź na kolana kota, Weź lupę, popatrz - pchła! Daj spokój, pchła to też istota... "?
Pchły jak pchły, ale słowa tego refrenu, traktujące o psach i kotach - w pełni oddają naszą intencję.
Myśleliście o powiększeniu Waszej rodziny o psa lub kota?
Decyzja o nowym lokatorze powinna być dobrze przemyślana – wiek, wielkość, płeć, temperament, rola jaką pełnić ma w Waszym domu - będą miały wpływ na Wasze wspólne relacje.
Psy czy koty to nie zabawki – mają też swoje uczucia i szybko przywiązują się do swoich nowych właścicieli,
Niestety, nie wszyscy są odpowiedzialni. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ze pochopny wybór zwierzęcia może mieć dla niego przykre następstwa. Zwierzęta często zostają porzucane przez swoich chwilowych właścicieli i część z nich trafia m. in. do schroniska, gdzie z wytęsknieniem czekają na swojego odpowiedzialnego pana czy panią.
Nie kupuj…ADOPTUJ - te słowa są adresowane do tych wszystkich, którzy mają zamiar przygarnąć  kota lub psa. Zabierając do siebie jednego z podopiecznych schroniska, de facto ratujecie mu życie, a Wasz prywatny świat zyska cudownego przyjaciela.
Adoptując, zyskujecie pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest również odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest sterylizacji.


Szczegółowe informacje o wszystkich psach i kotach przeznaczonych do adopcji znajdziecie Państwo na stronie Ośrodka Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie

kliknij poniżej

http://schronisko-grudziadz.pl/adopcje/gmina-rzgow/maruth