„TME KAPSUŁA CZASU” WMUROWANA! NOWE CENTRUM LOGISTYCZNE FIRMY TME POWSTAJE W RZGOWIE

Oficjalne wmurowanie kapsuły czasu pod budowę supernowoczesnego Centrum Logistycznego TME stało się faktem! Projekt Greenfield to największa inwestycja w historii Grupy TME, to #WięcejNiżMagazyn.
- Pierwsze prace budowlane naszego nowego Centrum Logistycznego rozpoczęły się kilka tygodni temu i z każdym kolejnym dniem efektywność działań na budowie zwiększa się. Wmurowanie kapsuły czasu pod projekt Greenfield to dla firmy TME ważny moment, a cała inwestycja zapewni naszym klientom dotychczasowy, a nawet wyższy standard obsługi, co stanowi dla nas priorytet - mówi Andrzej Kuczyński, członek zarządu ds. operacyjnych TME.
Transfer Multisort Elektronik do maja 2020 r. zamierza wybudować obiekt o powierzchni ponad 21 000 metrów kwadratowych, w którym oprócz ludzi, pracować będą także roboty. Inwestor, międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, automatyki przemysłowej i wyposażenia warsztatowego, należy do światowej czołówki w swojej branży, w ofercie posiada ponad 250 000 produktów, które wysyła do firm i klientów indywidualnych z blisko 150 krajów na całym globie. Firma posiada 10 spółek zależnych zlokalizowanych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii czy w Chinach. W swoich planach ma dalszą ekspansję obejmującą rejon Bliskiego Wschodu, Australię oraz Stany Zjednoczone.
- To wymagające, ale bardzo obiecujące rynki, na których od lat działamy, ale na których chcemy zintensyfikować naszą obecność. Stale też rośnie skala naszej działalności w Europie i Azji. Projekt Greenfield pozwala nam na kolejny krok w rozwoju. W pierwszym etapie inwestycji zbudujemy halę magazynową, która razem z częścią biurową i techniczną obiektu będzie miała ponad 21 000 metrów kwadratowych. Budowa w Rzgowie pod Łodzią potrwa do 2020 roku, natomiast centrum logistyczne zacznie działać w 2021 r. Na tym etapie planujemy zatrudnienie na poziomie ok. 500 osób -  dodaje Andrzej Kuczyński, TME.
Obecnie TME posiada centrum logistyczne o powierzchni blisko 19 000 metrów kwadratowych przy ul. Ustronnej w Łodzi. Wykorzystywane w nim są nowoczesne rozwiązania, m.in. układnice paletowe oraz typu mini-load o wysokości 23 metrów. Każdego dnia w świat wyrusza z niego ponad 5 000 paczek. Nowe centrum dystrybucyjne pozwoli podwoić tę liczbę.
Greenfield to bardzo nowoczesny projekt. Zakłada automatyzację wielu procesów, w ramach których ludzie pracować będą wspólnie z robotami. W rzgowskim centrum TME pojawią się m.in. automatyczne sortery, roboty wydające produkty czy maszyny pakujące, co pozwoli zautomatyzować procesy magazynowe aż w 60%. Duży nacisk położony zostanie nie tylko na efektywność pracy, ale także jej komfort. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obejmującym m.in. system klimatyzacji, warunki panujące w magazynie porównywalne będą do standardów biurowych. Do dyspozycji pracowników będzie kantyna, strefa relaksu, a także pole do paintballa.

- Jako pracodawca dbamy o zapewnienie właściwych warunków wszystkim naszym pracownikom. Dotyczy to zarówno naszego biura przy ul. Rozalii, centrum logistycznego przy ul. Ustronnej, biura w Gdyni, Krakowie czy właśnie projektu Greenfield. Hasło przewodnie tej inwestycji to #WięcejNiżMagazyn i dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie to miejsce było odbierane przez naszych pracowników. Ma ono także swoje odzwierciedlenie w zastosowaniu najnowocześniejszych, nierzadko autorskich technologii. Projekt Greenfield zakłada docelowo m.in. wykorzystanie ponad 30 robotów, które będą usprawniać pracę ludzi. Łącznie proces magazynowy zostanie zautomatyzowany aż w 60% - podsumowuje Andrzej Kuczyński, TME.

W spotkaniu wzięli udział m.in. widoczni na zdjęciach: Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, Burmistrz Rzgowa Pan Mateusz Kamiński, Wiceprezes Zarządu firmy Adamietz Pan Szczepan Kusibab oraz Członek Zarządu ds. Operacyjnych TME Pan Andrzej Kuczyński.

Fot. Artur Kraszewski

Projekt Greenfield w liczbach:

I etap:
Powierzchnia hali magazynowej: ponad 18 000 mkw.
Powierzchnia budynku administracyjno-socjalnego: 2 500 mkw.
Powierzchnia budynku technicznego: 1 000 mkw.
Powierzchnia działki: 15 ha.
Docelowa liczba pracowników: do 500 osób
Zakończenie budowy: maj 2020
Wstępne uruchomienie produkcyjne: 2020/2021
Wartość inwestycji: 150 000 000 zł
Dalsze etapy:
Powierzchnia zabudowy: do 54.000 mkw.
Zatrudnienie: 1 000 - 2 000 osób, w zależności od działania technologii
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=