Kabanos dziadunia z czystą Hanką Bielicką

Właściwie, nie wiadomo jak najlepiej określić ten program: eksplozja śmiechu, implozja dobrego humoru, może wybuch wulkanu piosenki i tekstów kabaretowych w najlepszej interpretacji – wcale nie wyczerpują tematu.

W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. po rocznym zatrzymaniu gospodarki z rozrywką wraz innymi usługami, Gminny Ośrodek Kultury zaprezentował po dwóch miesiącach prób wystrzałowy, zjawiskowy, wręcz olśniewający ładunek rozrywki w postaci programu „Po trzeciej fali”.  Na scenie podziwialiśmy interpretacje znanych skeczów kabaretowych, monologów i piosenki w wykonaniu artystów – amatorów (z małymi wyjątkami). Reżyser Bożena Flieger-Krawczyńska dokonała przeróbek popularnych tekstów biorąc pod uwagę indywidualne talenty, ale i potencjalne możliwości wykonawców.

Publiczność doznawała ataków śmiechu na każde pojawienie się Jerzego Murasa, genialnego artysty, na co dzień pracownika gospodarczego GOK,  który w zasadzie bez słowa, samym pojawieniem się wywoływał paroksyzm śmiechu na widowni. Występował w przykrótkiej, nocnej koszulinie jako mąż-ofiara przemocy małżeńskiej, w cylindrze i fraku hrabiego, w czapce dżokejce i kaloszkach jako chłop, klient SPA obdarowany wraz z żoną voucherem do tego przybytku nieziemskiego luksusu i towarzyskiego splendoru.  

Lucyna Mróz – Cieślik zagrała monolog Hanki Bielickiej tak doskonale imitujący prawykonania, że nie bez powodu zyskała przydomek „czystej Bielickiej”.  Niepodobna nie wspomnieć o Bożenie Flieger-Krawczyńskiej, która na chwilę zapomniała, że jest reżyserką i zaśpiewała z partnerem kocią piosenkę. Proszę Państwa, miauczeć z sensem kilka minut, żeby bez słowa  rozśmieszyć hurtowo 150 osób to wyczyn nie lada. Wcześniej to się udało tylko w broadwayowskim musicalu „Koty”.

Wiele łez ze śmiechu uwolnił skecz „Masarnia” z nazwą nowości rynkowej: kabanos dziadunia. Skeczowy humor  świetnie uzupełniały piosenki, wykonane m. in. przez naszą wschodzącą gwiazdę, niezwykle utalentowaną wokalnie Wiktorię Prądzyńską. Na scenie wystąpiła w skeczu o kulisach typowego małżeństwa jej mama – Katarzyna, z kolei duży talent komediowy.

Ponieważ ze względów sanitarnych wolno było sprzedać tylko połowę miejsc, więc zdecydowano się powtórzyć spektakl po dwóch tygodniach. Wtedy już będzie można wypełnić trzy czwarte miejsc. Na scenie wystąpią:

Katarzyna Prądzyńska, pracownica GOSTiR
Katarzyna Cieślak ze Rzgowa, członkini grupy teatralnej
Ewa Majdzińska
Dorota Cisłowska ze Rzgowa
Lucyna Mróz – Cieślik z Ksawerowa, współpracuje z GOK
Konrad Miśkiewicz z Łodzi, członek grupy teatralnej GOK
Jerzy Muras
Bożena Flieger-Krawczyńska
Marek Binkowski
Reżyseria - Bożena Flieger-Krawczyńska
Oprawa muzyczna - Marek Binkowski
Scenografia – plastyczka Ewa Majdzińska, na co dzień również pracownik administracyjny GOK
Sufler, dyrektor GOK Joanna  Papuga-Rakowska
Autorki kostiumów – krawcowe amatorki Dorota Cisłowska i Katarzyna Cieślak, pomysł kostiumów: Bożena Flieger-Krawczyńska

Program „Po trzecie fali” obejrzeli m. in.: burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, Anna Malinowska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Ewa Tyll – radna.

Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=