Aktualności - Gmina Rzgów
 • zdjecie
 • zdjecie

  Walczyli o „dom suwerenny – Polskę”

  W Konstantynie, w piątek, 28 lutego 2020 r.   przed obeliskiem żołnierzy II konspiracji 1944-1956 odbyły się uroczystości ku czci poległych i pomordowanych przez bezpiekę. W ten sposób upamiętnilismy Dzień Żołnierzy Wyklętych...

 • zdjecie

  Ważne dla rodzin wielodzietnych

  W zakładce „Rodziny wielodzietne” naszej strony internetowej znalazła się nowa informacja, dotycząca Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych „Gmina Rzgów”. Wydawana jest bezpłatnie w Miejskim Ośrodku Pomocy...

 • zdjecie

  Dla upamiętnienia Niezłomnych

  W Konstantynie, w piątek, 28 lutego 2020 r.  o godz. 11  przed obeliskiem żołnierzy II konspiracji 1944-1956 mieszkańcy zgromadzą się na modlitwie i uroczystości ku czci poległych i pomordowanych przez bezpiekę. Uroczystość z udziałem...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka
ikonka


piątek, 28 lutego 2020
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji
Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej
ikonka
Ochrona środowiska
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
ikonka
Inwestycje wspierane z Europejskiego Funduszu Społecznego
ikonka
Inwestycje finansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej
ikonka
Ochrona ludności - informator
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
W Konstantynie, w piątek, 28 lutego 2020 r.   przed obeliskiem żołnierzy II konspiracji 1944-1956 odbyły się uroczystości ku czci poległych i pomordowanych przez bezpiekę. W ten sposób upamiętnilismy Dzień Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, przypadający 1 marca.
W zakładce „Rodziny wielodzietne” naszej strony internetowej znalazła się nowa informacja, dotycząca Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych „Gmina Rzgów”. Wydawana jest bezpłatnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzgowie przy ul. Rawskiej 8.
W Konstantynie, w piątek, 28 lutego 2020 r.  o godz. 11  przed obeliskiem żołnierzy II konspiracji 1944-1956 mieszkańcy zgromadzą się na modlitwie i uroczystości ku czci poległych i pomordowanych przez bezpiekę. Uroczystość z udziałem władz i zaproszonych gości upamiętni Dzień Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, przypadający 1 marca.
Rada Miejska w Rzgowie podjęła uchwałę w sprawie utworzenia 1 marca 2020 r. punktu przedszkolnego Kornelki w Guzewie, powiązanego organizacyjnie z Przedszkolem Publicznym w Rzgowie. Punkt przedszkolny przyjmie w tym roku szkolnym  25 dzieci. Edukacją dzieci i opieką nad dziećmi zajmą się nauczycielki z przedszkola rzgowskiego. Punkt przedszkolny w Guzewie  nie będzie posiadał oddzielnej księgowości, administracji, dyrekcji, a więc nie generuje dodatkowych kosztów.
Bezpłatne spotkanie informacyjne organizuje Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach pn. „Turystyka - szansą na rozwój Twojego regionu. Konkurs dla Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej”. Spotkanie odbędzie się 6 marca 2020 r. w godz. 10:00 – 12:00 (rejestracja od godz. 9:45) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16 – I piętro, sala nr 128.

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. W tym roku termin rozpocznie się 2 marca i potrwa do 15 kwietnia 2020 r.
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński przedstawił w środę, 26 lutego 2020 r. sprawozdanie z działalności międzysesyjnej w okresie  29 01 2020 r - 25 02 2020 r. Wydał w tym czasie 10 zarządzeń dotyczących różnych sfer działalności gminy. m. in.: 7 lutego 2020 r. w sprawie wyznaczenia miejsc na terenie gminy Rzgów, przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.
Główny Inspektorat Sanitarny zaleca stosowanie niżej wymienionych środków ostrożności w celu zapobiegania zakażeniu nowym koronawirusem. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej.
Na widok przebierańców samochody zatrzymywały się przy skrzyżowaniu koło kościoła. Kierowcy śmiali się, uruchamiali klaksony. W restauracji na rogu przebierańcy z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie wywołali niewielki popłoch i pełne zaskoczenie gości i właścicieli.
Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą - gasną promyki szczęścia. 25 lutego 2020 to już rok, odkąd zgasł mój dziadek. Jan Zenon Strycharski kochany mąż, tato i dziadek. Urodził się w Rzgowie to miasteczko było jego oczkiem w głowie, znał tu każdy kąt, każdego mieszkańca, oglądał i podziwiał jak pięknieje Rzgów.
829 mieszkańców przyłączyło się do nowej kanalizacji, wykonanej w Starowej Górze i Starej Gadce. Prawie dziewięciuset pozostałych jest w trakcie składania wniosku, wykonywania przyłącza, ale wielu odkłada tę sprawę bez uzasadnionych powodów. Przyłączenia powinny potrwać do końca października 2020 roku, bo później mogą przyjść mrozy i utrudnić prace ziemno-instalacyjne. Podłączenie do nowej kanalizacji w sumie około 1700 mieszkańców jeszcze w tym roku jest warunkiem rozliczenia wielomilionowego dofinansowania unijnego. Jeśli mieszkańcy zlekceważą ten obowiązek, trzeba będzie zwrócić dotację!
Ukazał się na papierze i w postaci elektronicznej - lutowy numer "Rzgowa Naszej Gminy" - bezpłatnego miesięcznika samorządowego. W numerze przeczytamy m. in. wywiad z Radosławem Pełką, przewodniczącym Rady Miejskiej stanowiący podsumowanie ubiegłorocznej pracy samorządu. W gazecie znajdziemy również informacje o rozpoczęciu pracy Domu Kultury w nowej siedzibie, wzniesionej w ciągu niespełna dwóch lat. Przeczytamy także o otwarciu pierwszego, ale nie ostatniego Żłobka Gminnego w Guzewie. (WK)