Aktualności - Gmina Rzgów
 • zdjecie

  Plastycznie o zapobieganiu pożarów

  Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". W konkursie udział mogą wziąć nie tylko przedszkola i szkoły z gminy Rzgów, ale również osoby dorosłe. Prace należy składać do 13...

 • zdjecie

  Sukces w samym Mateczniku

  Miniony weekend był bardzo pracowity dla Rzgowskiego Chóru Camerata. 9 listopada (sobota) chórzyści wzięli udział w III Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Matecznik" - Artystycznych Spotkaniach Amatorskich Zespołów...

 • zdjecie

  19 XI wtorkowy dyżur radnych

  19 listopada dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
  Fot....

 • zdjecie

  Między biogazem a biomasą


  27 listopada w środę na Wydziale Biotechnologii i Nauki o Żywności Politechniki Łódzkiej w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 171/173 odbędzie się konferencja pt. „Biomasa, biogaz czy geotermia. Możliwości i innowacje w...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka


ikonka


ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
sobota, 16 listopada 2019
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
ikonka
INWENTARYZACJA ŹRÓDEŁ NISKIEJ EMISJI
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
Rzgowianka Marta Skwierczyńska - finalistka Miss Polski' 2019 już 8 grudnia zawalczy o tytuł najpiękniejszej Polki. Będziemy ją śledzić na scenie i zaciskać mocno kciuki podczas relacji telewizji Polsat. Gala finałowa Miss Polski to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczestniczek i ich rodzin oraz znajomych. Konkurs obchodzić będzie swoje 30-lecie.
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". W konkursie udział mogą wziąć nie tylko przedszkola i szkoły z gminy Rzgów, ale również osoby dorosłe. Prace należy składać do 13 grudnia 2019 r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Rzgowie (plac 500-lecia 22). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz o dokładne wypełniane metryczek, ponieważ niepełne lub niepoprawnie wypełnione będą odrzucane. (Ankieta uczestnika konkursu do wypełnienia w Galerii artykułu poniżej)
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie
Miniony weekend był bardzo pracowity dla Rzgowskiego Chóru Camerata. 9 listopada (sobota) chórzyści wzięli udział w III Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Matecznik" - Artystycznych Spotkaniach Amatorskich Zespołów Wokalnych Seniorów w Szadku, podczas których otrzymali wyróżnienie. Jest to bardzo duży sukces, bowiem w przeglądzie udział wzięło aż 15 zespołów i chórów z całego województwa łódzkiego.
19 listopada dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz

27 listopada w środę na Wydziale Biotechnologii i Nauki o Żywności Politechniki Łódzkiej w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 171/173 odbędzie się konferencja pt. „Biomasa, biogaz czy geotermia. Możliwości i innowacje w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii”. Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych od jednostek samorządu terytorialnego i spółek komunalnych po przedsiębiorców. (WK)
Na kabaretowy wieczór „Moherowe Berety” zaprasza w sobotę o godz. 18 Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie. Wydarzenie zaplanowano w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa. Wstęp wolny.
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na doroczne obchody 16. rocznicy działalności Rzgowskiego Chóru Camerata i obchody Święta Patronki - ”Cecyliada 2019”. Uroczyste spotkanie odbędzie się podczas mszy świętej w parafii pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie 24 listopada godz.11.30. Po niej chórzyści zapraszają na krótki koncert.
Sąsiedzi Gealana w Rzgowie podzielili się z nami zdjęciami wykonanymi po deszczu. Widać na nich wodę przelewającą się na mieszkalne posesje z wyżej położonego zakładu. Deszczówka wlewa się do piwnic, garaży i do magazynów. Zalewa podwórka. - Wokół firmy sąsiednie działki idealnie nadają się pod pola ryżowe – próbują żartować okoliczni mieszkańcy, ale wcale im nie do śmiechu. Przyszli, bo dowiedzieli się o konferencji prasowej dla lokalnych mediów.
Dziś  dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17  przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski.
Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
Ciepła, złota polska jesień towarzyszyła przez kilka godzin obchodom 101. rocznicy odzyskania Niepodległości w Rzgowie. Centralna uroczystość odbyła się w kościele parafialnym. Ksiądz proboszcz Krzysztof Florczak odprawił mszę w intencji Ojczyzny wskazując najważniejsze daty w dziejach Polski współczesnej: 1918 i 1989 r.


„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”. Tak brzmiało motto uroczystego apelu w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie z okazji odzyskania niepodległości w piątek, 8 listopada, punktualnie o godz. 11.11.
Harcerze ZHP w sobotnie przedpołudnie, 9 listopada posprzątali kwaterę żołnierzy poległych w Bitwie Łodzkiej w listopadzie 1914 r. Dwa tysiące poległych pochowano w Starej Gadce w miejscu krwawych walk o miejscowe wzgórze. Kwaterę do uporządkowania wybrał Włodzimierz Kaczmarek z Urzędu Miejskiego, który przywiózł część narzędzi.
Aż 1402 wnioski o dofinansowanie małych projektów złożyli mieszkańcy województwa łódzkiego. Mikrogranty to dofinansowanie dla organizacji pozarządowych i grup osób – społeczników, którzy chcą zrobić coś pożytecznego dla mieszkańców regionu, a najlepiej zaangażować ich w tę działalność.
Po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa w Rzgowie.  Wszyscy chętni będą mogli oddać ten cenny lek 17 listopada (niedziela) 2019 r. od 10 do 13 w Ambulansie Honorowego Krwiodawstwa, który będzie  na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.