Jeźdźcy na deskach porządzili w skateparku.

Kibiców i miłośników zgromadziła odbywająca się w niedzielę 1 października, VIII edycja  Otwartych Mistrzostw Rzgowa o Puchar Burmistrza.
Jeźdźcy na deskach wyczyniali karkołomne figury i widowiskowe ewolucje, które wydawały się dla nich być dziecięcą igraszką.
Dla finalistów VIII Otwartych Mistrzostw Rzgowa o Puchar Burmistrza ufundowano nagrody rzeczowe, a oraz puchary dla zwycięzców kategorii wiekowych.
W konkurencji „best trip” w grupie wiekowej poniżej 16 roku życia zwycięzcą został Jean Semman, a grupie powyżej 16 roku – Przemysław Himpler.
Natomiast pierwsze trzy miejsca w mistrzowskiej rywalizacji w grupie wiekowej poniżej 16 lat przypadły: Krzysztofowi Racinkowskiemu – zdobywca mistrzowskiego pucharu, Michałowi Wolskiemu – drugie miejsce i Jean Semman na trzeciej pozycji.
W grupie wiekowej powyżej 16 roku życia pierwsze miejsce na podium i puchar mistrza wywalczył Paweł  Madaliński, na drugiej pozycji uplasował się Jakub Owczarczyk, trzeci w rywalizacji w mistrzowski puchar był Michał Ambruszkiewicz.