W Polsce II miejsce wśród miast przyjaznych biznesowi - Gmina Rzgów

W Polsce II miejsce wśród miast przyjaznych biznesowi

zdjęcie
Burmistrz Mateusz Kamiński na X Kongresie Regionów we Wrocławiu otrzymał dyplom potwierdzający zajęcie przez Rzgów II miejsca w Rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu w kategorii miast i gmin do 50 tysięcy mieszkańców. Ranking sporządza magazyn "Forbes". Sukces jest tym większy, że jeszcze kilka lat temu Rzgów znajdował się w tym rankingu dopiero w drugiej dziesiątce najlepszych.
- W 2015 r. zajmowaliśmy w tym zestawieniu 13. lokatę, więc awans nastąpił aż o jedenaście pozycji - mówi burmistrz Mateusz Kamiński. - Zaszczyt jest tym większy, że ranking został przygotowany przez niezależnych ekspertów. 

Jak powstał ranking miast Przyjaznych dla Biznesu
Miasta i gminy zostały podzielone na pięć kategorii według liczby mieszkańców – powyżej miliona; 300 tys. do 999 tys.; 150 tys. do 299 tys.; 50 tys. do 149 tys. i poniżej 50 tysięcy.

Po przeliczeniu na 1000 mieszkańców pod uwagę zostały wzięte: liczba rejestracji nowych spółek (po odjęciu upadłości i wykreśleń z rejestru); liczba zarejestrowanych spółek zagranicznych; saldo migracji spółek (przeniesione do miejscowości minus wyprowadzone z niej).

Ten ostatni czynnik ma wagę trzy razy wyższą niż pozostałe. Dane dostarczył Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

Oprac. Włodzimierz Kupisz
Fot. profilowe Marta Krajewska, fot. kongresowe Miron Ossowski i "Forbes"
powrót