Z Marcinem wzmocnisz mięśnie - Gmina Rzgów

Z Marcinem wzmocnisz mięśnie

zdjęcie
Ćwiczenia izometryczne to rodzaj ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Gminny Ośrodek Sportu. Turystyki i Rekreacji zaprasza od 10 stycznia w każdy czwartek o godz. 20 na trening statyczno-izometryczny pod kierunkiem Marcina. Ćwiczenia izometryczne można wykonywać w zasadzie wszędzie, nie wymagają one specjalnego sprzętu i nie zabierają wiele czasu.
Aby rozpocząć treningi, nie  trzeba mieć ponadprzeciętnej kondycji. Ćwiczący wykorzystują bowiem metodę skurczów izometrycznych, czyli napinania mięśni bez zmiany ich długości. Regularny trening izometryczny to skuteczny sposób wzmocnienia mięśni i zwiększenia siły, bez wykonywania wielu ruchów.

Ćwiczenia izometryczne (wzmacniające) to zestaw ćwiczeń polegających na napinaniu i rozluźnianiu mięśni ciała. Podczas ich wykonywania najważniejsza jest technika ćwiczenia, natomiast tempo i liczba powtórzeń nie odgrywają już tak istotnej roli.
Ćwiczenia izometryczne wykonuje się utrzymując napięcie mięśni w określonej pozycji przez wyznaczoną ilość sekund. Następnie należy rozluźnić ciało. Trzeba przy tym pamiętać, że nie wolno ćwiczyć tzw. „zrywami”, czyli od stanu całkowitego spoczynku nie powinno przechodzić się do intensywnego napięcia.

Ważne jest także, by w czasie ćwiczeń nie zmniejszać siły oporu, z jaką wykonywany jest wysiłek. W trakcie powtórzeń należy oddychać równomiernie, w miarę spokojnie. Często popełnianym błędem jest wstrzymywanie oddechu podczas wysiłku. Ćwicząc w ten sposób, nie dostarczamy mięśniom odpowiedniej ilości tlenu. (WK)
Fot. Maciej Krysiak/internet
powrót