• zdjecie

  VI Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych

  W dniach 20-21 października w hali MOSiR w Konstantynowie Łódzkim odbyła się VI  Ogólnopolska  Wystawa Królików Rasowych. Impreza zgromadziła ponad 50 wystawców z całego kraju. Organizatorem wystawy był...

 • zdjecie

  Najmłodsza stypendystka z Kalina

  W środę, 17 października w Sukcesji odbyła się po raz 24 uroczysta gala wręczenia stypendiów Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole dla wybitnie utalentowanych uczniów. Wśród dwudziestu dwóch stypendystów...

 • zdjecie

  Jubileusz 60–lecia przekazywania pszczelej pasji

  Rejonowe Koło Pszczelarzy w Tuszynie, do którego należą również właściciele pasiek w gminie Rzgów obchodziło uroczyście swój 60. jubileusz w sobotę. Poza gospodarzami gminy w uroczystości wzięli udział m. in....

 • zdjecie

  Nowa tablica przed Górą Grobową

  Burmistrz Mateusz Kamiński i Włodzimierz Kaczmarek, społeczny opiekun miejsc pamięci narodowej w gminie Rzgów oglądali w piątek, 19 października nową tablicę informacyjną dla turystów przed wejściem na cmentarz wojenny w Starej...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka

a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a

ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2018
ikonka


ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
wtorek, 23 października 2018
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
CEIDG
Centralna Ewidencja  i Informacja o Działalności Gospodarczej
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka
Informacja o mikrodziałaniach Gminy Rzgów
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
Mateusz Kamiński w niedzielnych wyborach samorządowych zdobył 2829 głosów (55,75 procent) i został powtórnie burmistrzem Rzgowa na najbliższą 5-letnią kadencję. Kontrkandydat Justyna Łuczyńska zdobyła 1212 głosów (23,89 proc.)
Kontrkandydat Jarosław Świerczyński zdobył 1033 głosy (20,26 proc.)
W dniach 20-21 października w hali MOSiR w Konstantynowie Łódzkim odbyła się VI  Ogólnopolska  Wystawa Królików Rasowych. Impreza zgromadziła ponad 50 wystawców z całego kraju. Organizatorem wystawy był Łódzki Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą w Rzgowie. Impreza była objęta patronatem honorowym burmistrza Rzgowa, prezydenta Pabianic, starosty pabianickiego, a także marszałka województwa łódzkiego. Partnerzy przedsięwzięcia: PIAST, ARiMR.
W środę, 17 października w Sukcesji odbyła się po raz 24 uroczysta gala wręczenia stypendiów Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole dla wybitnie utalentowanych uczniów. Wśród dwudziestu dwóch stypendystów znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie – Laura Gałązka.
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Tuszynie, do którego należą również właściciele pasiek w gminie Rzgów obchodziło uroczyście swój 60. jubileusz w sobotę. Poza gospodarzami gminy w uroczystości wzięli udział m. in. parlamentarzysta, przedstawiciel wojewody, a także 10 pocztów sztandarowych kół pszczelarzy m. in. z Pabianic, Aleksandrowa Łódzkiego, Brzezin, Andrespola i Skieniewic.
Burmistrz Mateusz Kamiński i Włodzimierz Kaczmarek, społeczny opiekun miejsc pamięci narodowej w gminie Rzgów oglądali w piątek, 19 października nową tablicę informacyjną dla turystów przed wejściem na cmentarz wojenny w Starej Gadce. Poprzednia tablica została połamana przez wichurę.
W Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Samorządu Terytorialnego, opracowanym pod kierunkiem prof. nadzwyczajnego dr. hab. inż. Eugeniusza Sobczaka, wykładowcy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej – gmina Rzgów po raz drugi z rzędu zajęła 13. miejsce w kategorii 616 sklasyfikowanych gmin miejsko-wiejskich w Polsce. (WK)
Na zdj. budowa oczyszczalni ścieków w Rzgowie
Fot. Tomasz Zaniewicz
Gminny Ośrodek Sportu,Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza do zapisywania dziewczynek do formacji cheerleaderek. Ośrodek organizuje zajęcia dla tancerek w trzech grupach wiekowych od 3 do 15 lat, dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy. (WK)
Foto przykładowe Mikołaj Nowacki Polskapresse
17 października odbyła się 60. sesja Rady Miejskiej w Rzgowie. Wzięli w niej udział m. in. radna powiatu łódzkiego wschodniego Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz oraz sołtysi. Uprawomocnił się nowy statut Rady Miejskiej w Rzgowie. Na sesji została ze skutkiem pozytywnym przetestowana nowa aplikacja do transmisji obrad on line. Było to widoczne m. in. przy zbliżeniach osób zabierających głos podczas obrad. Przewodniczący rady Jan Michalak wyznaczył termin ostatniej sesji rady w obecnym składzie 7 listopada.
Grupa siedmiorga  malarzy amatorów z gminy Rzgów, która dwa lata temu przyjęła nazwę Grupa Collage - miała 16 października wernisaż wystawy w rzgowskim ratuszu. Artyści pokazali na sztalugach plon wrześniowego 4-dniowego pleneru w Kazimierzu Dolnym.
Jeśli jeszcze nie zapisałeś się, jeśli jeszcze nie zapisałaś się, to masz czas tylko do 23 października. Wtedy rusza nowa szkółka piłkarska pod skrzydłami GOSTiR-u. Będzie nazywała się Gostirek i jest otwarta zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zajęcia we wtorki i czwartki od godz.16.30. (WK)
14 października na  hali GOSTiR w Rzgowie  odbyła się druga edycja turnieju szachowego – „Rzgowskie Szachowanie”, która zgromadziła ponad 150 uczestników. Organizatorem zawodów była grupa nieformalna „Zaszachowani – Otwórzmy Rzgów na Szachy”, zaś współorganizatorami byli: gmina Rzgów, GOSTiR w Rzgowie, klub szachowy Dwie Wieże Rzgów oraz Łódzki Związek Szachowy. Impreza była objęta patronatem honorowym burmistrza Rzgowa.
W niedzielę, 14 października przy świetlicy wiejskiej w Czyżeminku odbył się piknik na który zaproszeni byli mieszkańcy Czyżeminka, Prawdy i Guzewa. Piknik ten był uwieńczeniem projektu mieszkańców Czyżeminka „Aktywni w gminie - budowa boiska do siatkówki plażowej i beach soccera”.
Wejście i otoczenie nowej filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rzgowie przy Hali Sportowej było za smutne jak dla dzieci. Władze gminy wpadły więc na pomysł pomalowania ścian i ogrodzenia poradni, aby stworzyć miejsce przyjazne dla najmłodszych podopiecznych. Farby i pędzle zakupił Urząd Miejski.
Na budowie guzewskiego przedszkola trwa ocieplanie dachu, a także roboty elewacyjne. Pojawiły się już tynki na fragmencie ścian. Zamontowane zostaną doświetlacze - okrągłe okna w dachu. Pozostałe okna zostały zamontowane przed dwoma tygodniami. Powstanie wokół budynku tzw. opaska, wyłożona kostką brukową.
Jak co roku, w niedzielę, 14 października w rzgowskim kościele parafialnym świętowaliśmy XVIII Dzień Papieski. Msza była odprawiana również z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który właśnie wypada dziś. Uroczystości szkolne i przedszkolne z okazji Dnia Nauczyciela były zorganizowane w gminie Rzgów w piątek.
Podczas mszy o godz. 10 tradycyjnie zaśpiewał Rzgowski Chór „Camerata” pod kierunkiem dyrygenta Izabeli Kijanki. W mszy o godz. 11.30 uczestniczył burmistrz Mateusz Kamiński.