• zdjecie

  Osiem chórów na ósmy koncert

  Na doroczny, już VIII Koncert Kolęd i Pastorałek w rzgowskiej parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przyjedzie w tym roku aż osiem chórów.

 • zdjecie

  Opłatek i choinka w Starowej Górze

  Tradycją już stało się, że w pierwszą niedzielę po Nowym Roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Starowej Górze szykują spotkanie opłatkowe, zapraszają gości:  Burmistrza Mateusza Kamińskiego, księdza proboszcza z parafii św....

 • zdjecie

  Rzgowianie szczodrze zagrali

  Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Gminy Rzgów  zebrali w czasie tegorocznego 26. Finału aż  55.861.47 zł. W całej Polsce deklarowana kwota zbiórki pieniędzy w 26. Finale Wierkiej Orkiestry Świątecznej...

 • zdjecie

  Bezpłatnie spalisz kalorie

  Wielkie spalanie kalorii w Hali Sportowej GOSTiR. Start: 17 stycznia (środa) o godzinie 18.00
  Maraton aerobowy w hali przy ulicy Szkolnej 5 to ponad dwie godziny wspólnej zabawy i rozmaitych ćwiczeń z trzema instruktorami, a...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka
ikonka


ikonka

Nadchodzące wydarzenia
ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
sobota, 20 stycznia 2018
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
CEIDG
Centralna Ewidencja  i Informacja o Działalności Gospodarczej
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka
Informacja o mikrodziałaniach Gminy Rzgów
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje unijne


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
Plan gospodarki niskoemisyjnej
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2017
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
19 stycznia (piątek) odbędą się w Rzgowie bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są one adresowane do kobiet między 50 a 69 rokiem życia.
Na doroczny, już VIII Koncert Kolęd i Pastorałek w rzgowskiej parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przyjedzie w tym roku aż osiem chórów.
Tradycją już stało się, że w pierwszą niedzielę po Nowym Roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Starowej Górze szykują spotkanie opłatkowe, zapraszają gości:  Burmistrza Mateusza Kamińskiego, księdza proboszcza z parafii św. Wojciecha w Łodzi, chór „Camerata”.
Dzielenie się opłatkiem, noworoczne życzenia powodują iż wszyscy stają się jeszcze milsi i życzliwsi dla siebie.
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Gminy Rzgów  zebrali w czasie tegorocznego 26. Finału aż  55.861.47 zł. W całej Polsce deklarowana kwota zbiórki pieniędzy w 26. Finale Wierkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była również rekodrowa, jeszcze większa niż rok temu i na 15 stycznia wynosi aż 81 423 542 zł!
Wielkie spalanie kalorii w Hali Sportowej GOSTiR. Start: 17 stycznia (środa) o godzinie 18.00
Maraton aerobowy w hali przy ulicy Szkolnej 5 to ponad dwie godziny wspólnej zabawy i rozmaitych ćwiczeń z trzema instruktorami, a dodatkowo dla uczestników porady dietetyka. Wszystko – bezpłatnie!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała już po raz 26. Celem tegorocznego Finału, który odbędzie się 14 stycznia jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Dzieci z grupy teatralnej „Maska” działającej przy Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie mogą jeszcze lepiej rozwijać swoje talenty.
Zespół muzyczny „Potok” z gminy Moszczenica był wykonawcą pięknych kolęd w góralskiej aranżacji, których wierni mogli wysłuchać w czasie mszy świętych i przed nimi odprawianych w kościele pod wezwaniem Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie z okazji święta Trzech Króli. Tego dnia równie piękne koncerty kolęd dali „Rzgowianie” i „Sempre Cantare”.
Szanowni Państwo,

Trwa nabór wniosków do konkursu na programy profilaktyczne przeciwdziałające cukrzycy w województwie łódzkim.
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć drugi etap prac na ulicy Tuszyńskiej i będzie on kontynuacją robót, które w ostatnim kwartale ubiegłego zakończyła Gmina Rzgów. Polegały one na odwodnieniu tej ulicy od rzeki Strugi do ulicy Rzemieślniczej w Rzgowie. Dzięki nowej i prawidłowo wybudowanej kanalizacji deszczowej wody roztopowe i deszczowe nie będą zalewały drogi i okolicznych posesji ponieważ zostaną one odprowadzone szczelnym systemem do rzeki Strugi. Drugi etap to roboty typowo drogowe.
Z inicjatywy Mateusza Kamińskiego, Burmistrza Rzgowa odbyło się w Urzędzie Miejskim spotkanie wójtów gmin sąsiadujących w gminą Rzgów. Tematem były przedsięwzięcia, które mogłyby być realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
W dniu 10 stycznia o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej przy ul. Centralnej 100a w Starowej Górze odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Grupowego Programu Dofinansowań na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii w zakresie obniżenia kosztów w trzech mediach (energia, CO, CWU).
W 2018 r. w powiecie łódzkim wschodnim funkcjonować będą trzy mobilne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkty zostały zlokalizowane w taki sposób, aby umożliwić wygodny dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej wszystkim mieszkańcom powiatu łódzkiego wschodniego. Osoby korzystające z pomocy mogą udać się do dowolnego mobilnego punktu i nie są zobowiązane do zachowania zasad rejonizacji.
Urząd Miejski w Rzgowie rozpoczął akcję przekazywania mieszkańcom płóciennych ekologicznych toreb z logo Gminy Rzgów na zakupy. W zamyśle burmistrza Mateusza Kamińskiego celem akcji jest promocja proekologicznych zachowań, ale też dbałość o zasobność mieszkańców gminy, którą może nieco nadwyrężać wprowadzona w Polsce ustawa o opłatach za opakowania.
Z okazji święta Trzech Króli msze święte w kościele pod wezwaniem Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie o godzinie 10.00 i 11.30 będą ozdobione kolędami w góralskiej aranżacji zespołu muzycznego „POTOK”.
Również przed mszami będzie można posłuchać kolęd i wspólnie z zespołem je pośpiewać.
Tego samego dnia o godzinie 18.45 również w rzgowskim kościele parafialnym będzie można wysłuchać kolęd w wykonaniu ZPiT „Rzgowianie” i „Sempre Cantare”.