Brawo, rzgowscy policjanci! - Gmina Rzgów

Brawo, rzgowscy policjanci!

zdjęcie
Rzgowscy policjanci uniemożliwili sprzedaż dużej ilości podrabianej biżuterii. Właściciele marek mogli stracić potencjalnie ponad 366 tysięcy złotych. Zatrzymano osobę, która oferowała podróbki klientom. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie prowadzą dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej W Pabianicach.
16 lipca 2020 r. tuż po godz. 9:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie skontrolowali stoisko handlowe w jednym z centrów na terenie powiatu łódzkiego wschodniego. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, iż w sklepie prowadzona jest sprzedaż podrabianych wyrobów. Ich oryginały posiadają zastrzeżone znaki towarowymi i wzory przemysłowe.

Podczas przeszukania wskazanej placówki, policjanci zabezpieczyli łącznie 1070 zegarków oraz 450 koralików. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych - oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych firm na kwotę ponad 366.000 złotych. Handlująca podrabianym towarem została przesłuchana. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Dla dociekliwych:
Art.  305 Prawa własności przemysłowej :

1.  Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, w tym podrobionym znakiem towarowym Unii Europejskiej, zarejestrowanym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Unii Europejskiej, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2.  W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.

3.  Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

KPP w Koluszkach
powrót