Dziś o 14 w Rzgowie pogrzeb S. Bednarczyka - Gmina Rzgów

Dziś o 14 w Rzgowie pogrzeb S. Bednarczyka

zdjęcie
W wieku zaledwie 65 lat zmarł jeden z najbardziej zasłużonych samorządowców naszej gminy – Stanisław Bednarczyk. Wieloletni radny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie minionej kadencji, działacz OSP. Był między innym Komendantem Gminnym OSP, Prezesem Powiatowego Związku OSP RP, Wiceprezes Wojewódzkiego Związku OSP RP. Uroczysta msza żałobna w kościele parafialnym w Rzgowie rozpocznie się w środę, 19 października o godz. 14.
Był mieszkańcem Bronisina Dworskiego, gospodarzem tegorocznych dożynek gminnych. Człowiek wielu pasji – fascynowały go zabytkowe motocyklami. Był również Podłowczym Wojskowego Koła Łowieckiego w Gałkówku. To głównie dzięki jego staraniom strażnica OSP w Bronisinie Dworskim może być chlubą sołectwa Bronisin. Zawsze gotowy do poświęceń dla dobra lokalnej społeczności, rzecznik naszych interesów w powiecie i województwie.

Przedsiębiorca z sukcesami, który rozkręcił swoją firmę od przysłowiowego zera – właściciel zakładu kamieniarskiego. Powtarzał jednak nieraz – „to tylko pieniądze”, świadomy prawdziwych wartości.

Poza tym… po prostu dobry, otwarty i bezpośredni człowiek. Wielu z nas doświadczyło jego życzliwości. Pewnie teraz jeździ po rajskich szlakach, wolny od choroby i doczesnych zmartwień…

Będzie nam Pana brakowało, Druhu Stanisławie, Panie Łowczy!
powrót