Tenis stołowy: poziom gry wysoki, emocje ogromne

W sobotę, 5 marca zostały rozegrane w Hali Sportowej Mistrzostwa Rzgowa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta. Impreza zgromadziła zawodników z naszej miejscowości jak i okolic. Na starcie stanęło 8 zawodników w kategorii juniorskiej oraz 25 w kategorii open. Poziom gry był niezwykle wysoki, a emocje ogromne.
W kategorii juniorów najlepszy okazał się Mateusz Dąbrowski, lat 11, jako drugi uplasował się Kacper Dybała, a trzeci był Krzysztof Szulc. Juniorzy odebrali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Wśród seniorów po sześciu godzinach rozgrywek zwyciężył Przemysław Przesmycki pokonując w finale Jarosława Bartłomiejczyka. Trzecie miejsce zajął Piotr Wroński. Nagrodami za miejsce „na pudle” były puchary burmistrza miasta Rzgowa.

Przy okazji: serdeczne podziękowania dla Michała Rechcińskiego za pomoc przy organizacji turnieju.
Zachęcamy wszystkich do uprawiania tej ciekawej dyscypliny sportu oraz zapraszamy do startu w zawodach już za rok.

Więcej informacji o tenisie stołowym w kwietniowym numerze Rzgowa Naszej Gminy.