Parasol ochroni przed przemocą - Gmina Rzgów

Parasol ochroni przed przemocą

zdjęcie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie informuje, iż osoby doświadczające przemocy w rodzinie mają możliwość skorzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej "Twój parasol". Aplikacja ta umożliwia m.in. dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem email, a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach. Zawiera też informacje przydatne osobom pokrzywdzonym np. z zakresu prawa.  Czas pandemii oraz ograniczenia z niego wynikające nie sprzyjają sytuacji osób doznających przemocy w rodzinie. Wobec powyższego pomocna może okazać się aplikacja " Twój parasol".


Ponadto działa te Linia Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900.

Pozwala ona na otrzymanie skierowania do konkretnego miejsca świadczenia pomocy lub od razu uzyskania pomocy specjalistów. Infolinia pozwala na skontaktowanie się z dyżurnym psychologiem oraz prawnikiem. Pomoc świadczona jest nie tylko w języku polskim, ale również języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Brak możliwości głosowego kontaktu również nie stanowi przeszkody. Pokrzywdzeni mogą uzyskać połączenie i wsparcie za pośrednictwem komunikatora internetowego i poczty elektronicznej – wystarczy napisać na adres info@numersos.pl

Wychodząc naprzeciw osobom doznającym przemocy domowej, Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertkami z „Niebieskiej Linii” IPZ, Fundacji Feminoteka oraz Centrum Praw Kobiet, przygotowali tzw. „plan awaryjny” .
Poniżej zamieszczamy link do :
Poradnik dla osób pokrzywdzonych przemocą domową.
https://www.niebieskalinia.pl/attachments/article/6721/Osobisty_plan_awaryjny_poradnik_0.pdf

Źródło:
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/pomoc-ministerstwa-sprawiedliwosci-dla-osob-dotknietych-przemoca
https://ops.pl/2020/04/poradnik-dla-osob-pokrzywdzonych-przemoca-domowa/

Oprac. Aneta Łopyta
Fot. przykładowe/gazetamyslenice.pl
powrót