Ruszyła przebudowa ul. Zielonej - Gmina Rzgów

Ruszyła przebudowa ul. Zielonej

zdjęcie
W Rzgowie na ul. Zielonej rozpoczęło się frezowanie zdegradowanej nawierzchni ulicy. Przejazd jest niemożliwy. Przebudowa ul. Zielonej zaczęła się od części: ul. Grodziska do rzeki Ner, a drugi odcinek będzie remontowany od rzeki do ul. Nadrzecznej.


Łączna wartość inwestycji to 478 tysięcy złotych. Zgodnie z umową ulica ma być przebudowana i zaasfaltowana od nowa na łącznym odcinku 391 metrów do 30 czerwca 2020 roku. W przetargu na to przedsięwzięcie rywalizowało aż 13 przedsiębiorstw – wygrał Zakład Remontowo-Budowlany z Łodzi.

W zakres robót wliczono:  przebudowę poboczy i zjazdów indywidualnych z posesji, budowę chodników i odwodnienia pasa drogowego – powierzchniowo. Wykonawca wymieni zdegradowaną konstrukcję jezdni, a także umocni pobocza. Trzeba rozebrać podbudowę jezdni z kruszywa i ustabilizować kruszywo cementem. Inwestycja obejmie wyrównanie istniejącej jezdni, wybrukowanie 178 metrów kwadratowych zjazdów z posesji, ułożenie z kostki 491 m kw. chodników. Na koniec pozostanie 755 m kw. terenu do obsiania trawą.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót