Sportowe IV jesienne zmagania rodzin - Gmina Rzgów

Sportowe IV jesienne zmagania rodzin

zdjęcie
W Hali Sportowej w Rzgowie 8 listopada GOSTiR zorganizował IV Rodzinne Bieganie. Pojawiły się całe rodziny. Każdy mógł spróbować swoich sił w biegu indywidualnym oraz wystartować w rekreacyjnym biegu rodzinnym. 
Dystanse nie były długie, chodziło przecież o zabawę i aktywne spędzenie czasu z rodziną. Mimo rekreacyjnej formy całej imprezy, nie brakowało adrenaliny i rywalizacji, co widać było po zaangażowaniu i walce na trasie.
     Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież dopingowali najbliżsi: rodzice i opiekunowi – dzieci, a tych starszych - pociechy. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: dziewczynki najmłodsze - Świerczyńska Ewa i Sadłowska Nikola, chłopcy – Cieślak Jakub, Świerczyński Jaś, Galach Kacper. W kategorii do lat 9 : Sobierajska Martyna, Miszczak Julia, Franczak Ewa, Derczyński Jakub, Skibiński Michał, Juśkiewicz Wiktor, Cieślak Jan. Do lat 12: Zawiejska Ola, Wałęsińska Monika, Prądzyńska Wiktoria, Kuna Szymon, Kubasa Sebastian, Gibaszek Hubert. W kategorii open: Miszczak Agnieszka, Derczyńska Agnieszka, Prądzyńska Katarzyna, Frąckowicz Dominik, Pach Ryszard, i Kubasa Jacek.
     Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Bardzo nas cieszy duże zaangażowanie uczestników biegu rodzinnego. Dystans był niewielki, ale wymagał przebiegnięcia zespołowego, czyli całą rodziną. Zdobywcy miejsc I-III otrzymali w nagrodę drobny sprzęt sportowy, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania i cieszyć się ruchem wspólnie z bliskimi. Wśród uczestników biegu wspólnego rozlosowane zostały trzy karnety na basen wartości 120 zł każdy, co na pewno pozwoli na kilka godzin rodzinnego pływania, zabaw i pluskania w wodzie. Podczas całej imprezy każdy zainteresowany mógł porozmawiać i skorzystać z porad dietetyczki.
   Zarówno, patrząc na frekwencję, jak i przysłuchując się opiniom na gorąco uczestników, uważamy imprezę za niezwykle ciekawą i udaną, a forma ruchu i rekreacji całą rodziną, przynosi wiele pozytywnych emocji, wzmacnia więzi i uczy zachowań prozdrowotnych.


Radosław Bubas, GOSTiR
powrót