Sprawdź światła bezpłatnie - Gmina Rzgów

Sprawdź światła bezpłatnie

zdjęcie
Rozpoczęła się 3. edycja kampanii „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący mogą 1, 8 i 15 grudnia na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów bezpłatnie sprawdzić oświetlenie aut.  Mieszkańcy gminy Rzgów mają najbliżej do stacji FIESTA PLUS Sp. z o. o. Pabianice ul. Ksawerowska 7 i ALFCAR Sp. z o. o. Łódź ul. Willeńska 9. Do wybranych punktów doprowadzi również aplikacja Yanosik.
Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł. W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach 2016 i 2017 Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Na terenie województwa łódzkiego w działania zaangażowało się 8 stacji kontroli pojazdów. W trzy wymienione soboty każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają  kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności , wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

KPP w Koluszkach
powrót