W Hucie Wiskickiej droga na finiszu - Gmina Rzgów

W Hucie Wiskickiej droga na finiszu

zdjęcie
Na odcinku ponad 600 metrów bieżących drogi powiatowej Huta Wiskicka – Tadzin drogowcy przystąpili do układania dwóch warstw asfaltu stanowiącego podbudowę drogi. W czwartek, 22 listopada pracował tu ciężki sprzęt m. in. wielki kombajn do asfaltowania. Prawdopodobnie koło środy przyszłego tygodnia wykonawca inwestycji ułoży ostatnią tzw. ścieralną warstwę bitumiczną. Jak dowiadujemy się od inspektora nadzoru z Urzędu Miejskiego w Rzgowie, ewentualny mróz będzie niestraszny drogowcom. Asfalt można bezpiecznie układać nawet przy minus 10 stopniach Celsjusza. Warto sobie uświadomić, że masa wylewająca się z asfalciarki posiada temperaturę od 180 do 210 stopni Celsjusza!
Droga na remontowanym odcinku w niczym już nie przypomina starej. Po sfrezowaniu starego asfaltu, podbudowa z kruszywa została zastąpiona podbudową z kamienia łamanego. Powstały także chodniki z szarej kostki, które zajęły powierzchnię 604 m kw., a ich szerokość wynosi prawie półtora metra. Także kostką wyłożono podjazdy do posesji. Wybudowano również betonowe rowy odpływowe oraz przepusty. Koszt przebudowy to 1 mln 363 tys. złotych, ale część wydatku pokryje starostwo łódzkie wschodnie. To jedna z największych tegorocznych inwestycji gminy Rzgów. W minionych miesiącach asfaltowy dywanik pojawił się na odcinkach ważnych ulic Łódzkiej i Tuszyńskiej.

Na realizację tej inwestycji trudno było znaleźć wykonawcę. Na rynku występują bowiem trudności z wyborem firm, wzrosły koszty usług. Udało się wyłonić zwycięzcę przetargu dopiero wtedy, gdy radni na nadzwyczajnej sesji wakacyjnej przyznali dodatkowe pieniądze na przebudowę „powiatówki”. Remont powinien zakończyć się do końca miesiąca.

Włodzimierz Kupisz
Fot. UM w Rzgowie
powrót