Wakacje wspomagają czytelnictwo - Gmina Rzgów

Wakacje wspomagają czytelnictwo

zdjęcie
Do Gminnej Biblioteki Publicznej wciąż zapisują się kolejni mieszkańcy gminy Rzgów, a w czasie wakacji dodatkowo ci, którzy odwiedzają rodziny lub spędzają tutaj urlop. Aby zapewnić dostęp do nowości - zakupiono 593 tytuły uzupełniające księgozbiór, z którego korzysta 607 czytelników.
Mimo zamknięcia biblioteki na czas przeprowadzki (13 stycznia – 29 lutego 2020 r.) oraz od 16 marca do 7 maja - z powodu epidemii -
liczba wypożyczeń w ciągu tak krótkiego czasu otwarcia wynosi 4000 egzemplarzy. Natomiast liczba udostępnień na miejscu w czasie niespełna trzech  tygodni pełnego otwarcia placówki i możliwości korzystania z czytelni to 1119 książek i czasopism.

Te liczby napawają optymizmem tym większym, że w rekordowym dniu 30 czerwca do biblioteki zajrzało 60 osób, wypożyczając 135 książek, zapewne z myślą o sezonie wakacyjnym.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie w czasie pandemii zorganizowała pracę wg wskazówek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Czytelnicy nie opuścili biblioteki, co jest budujące w sytuacji ogólnie niepewnej i stresującej większość ludzi. Komunikat Biblioteki Narodowej o wzroście czytelnictwa o 39 %, potwierdzają także bibliotekarze ze Rzgowa.

Czekamy na Czytelników także w sierpniu - biblioteka pracuje w stałych godzinach otwarcia. Zapraszamy.

Tekst i fot. Anna Malinowska
powrót