Wiedza o kontach na platformie ZUS - Gmina Rzgów

Wiedza o kontach na platformie ZUS

zdjęcie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych  II Oddział w Łodzi przy współpracy z burmistrzem Rzgowa  zorganizowali 6 grudnia bezpłatne szkolenia na temat zasad wypełniania i składania dokumentów ubezpieczeniowych. W szkoleniu wzięli udział  pracownicy organów ewidencyjnych.
Na spotkaniu było możliwe założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wystarczyło mieć przy sobie dowód osobisty oraz adres poczty elektronicznej. Za pomocą PUE zainteresowani mają dostęp do elektronicznych zwolnień lekarskich, mogą sprawdzić stan swojego konta emerytalnego, sprawdzić zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodzin, wyliczyć prognozowaną emeryturę, umówić się na wizytę w ZUS.

Również w czwartek, 6 grudnia ZUS oraz burmistrz Rzgowa  zorganizowali bezpłatne szkolenie na temat: Elektroniczne zwolnienia lekarskie dla płatników składek. W szkoleniu wzięli udział płatnicy składek, biura rachunkowe, pracownicy kadr i płac oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem. Dodatkowo,  spotkanie  połączone będzie z możliwością założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Za pomocą PUE  pracodawca:
- natychmiast dowie się, że pracownik jest na zwolnieniu lekarskim
- ma udostępnione on-line dane zapisane na kontach w ZUS
- posiada możliwość łatwego wytwarzania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków.  Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót