Wznowiona budowa przedszkola w Guzewie - Gmina Rzgów

Wznowiona budowa przedszkola w Guzewie

zdjęcie
Nowy wykonawca przystąpił do kontynuacji budowy guzewskiego przedszkola. Jednocześnie trwa inwentaryzacja poprzedniej fazy budowy. Parterowy budynek przedszkola będzie miał 432 metry kwadratowe powierzchni użytkowej. Wartość inwestycji to prawie 899 tysięcy złotych. Przetarg wygrała firma z Łodzi, która zobowiązała się oddać przedszkole do wyposażania do końca tego roku.
W przedszkolu zaprojektowano trzy sale: pierwsza i trzecia mają pomieścić po 20 dzieci, a w drugiej czas ma spędzać 25 maluchów. Łazienki dla nich będą dostępne bezpośrednio z sal dydaktycznych, a z toalety skorzystają także osoby niepełnosprawne.

W budynku przewidziana jest wspólna sala do zajęć z rytmiki Ma być oddzielona od jednej z sal składaną ścianką. Po złożeniu powstanie duża sala dla okolicznościowych uroczystości. W przedszkolu ma być również gabinet logopedyczno-lekarski.
 
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych budynku do stanu zamkniętego, w tym dokończenie robót fundamentowych, dokończenie robót betonowych,  wykonanie kompletnego dachu z izolacją od strony poddasza, stolarkę, roboty ślusarskie zewnętrzne, elewacje, ocieplenie ścian i tynki zewnętrzne z malowaniem, schody wejściowe, pochylnię i schody wejściowe główne, taras i opaskę wokół budynku.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót