Zima na sztalugach, zima za oknami - Gmina Rzgów

Zima na sztalugach, zima za oknami

zdjęcie
W środę, 20 stycznia Wojciech Skibiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Irmina Kuzik, szefowa Pracowni Plastycznej GOK otworzyli wystawę pt. "Zima w malarstwie dzieci". Prace zostały wyeksponowane w hallu Urzędu Miejskiego w Rzgowie na I piętrze. Inauguracja ekspozycji odbywała się w niezwykłej scenerii: za oknami surowa zima z fruwającymi płatkami śniegu. 
Malowniczy krajobraz parku im. Adama Mickiewicz z grubą pokrywą śniegu, połyskującą w promieniach oślepiającego słońca skłaniał zebranych rodziców, samorządowców i dzieci do snucia marzeń o nowym, przestronnym domu kultury, zaprojektowanym nieopodal Hali Sportowej. Od lat wystawy malarskie, fotograficzne i inne krążą między hallem Hali Sportowej a hallem magistratu. To był bardzo dobry pomysł promocyjny, bo ze sztuką można obcować również przy okazji treningu czy załatwiania sprawy urzędowej. Ale wszyscy są za tym, żeby piękno kontemplować jednak w wymarzonym domu kultury na miarę szybko rozwijającego sie Rzgowa. 

Refleksją na temat wystawy podzielili się: wiceburmistrz Mateusz Kamiński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Świerczyński, któremu towarzyszyła większość radnych.

Otwarcie wystawy zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla autorów obrazów. (włok)

Fot. Włodzimierz Kupisz
powrót