18 V otwarcie przedszkola i oddziałów - Gmina Rzgów

18 V otwarcie przedszkola i oddziałów

zdjęcie
Jak poinformowała Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa, w poniedziałek, 18 maja zostanie otwarte Przedszkole Publiczne w Rzgowie
oraz szkolne oddziały przedszkolne. Przywrócenie opieki przedszkolnej było możliwe dzięki pozytywnej opinii służb sanitarnych i przyjęciu nowych zasad postępowania z uwagi na stan epidemii.
W przedszkolu w Rzgowie do piątku rodzice zadeklarowali oddanie pod opiekę 26 dzieci. W Kalinie zgłoszono kilkoro dzieci, w Guzewie – na razie żadnego. Rodzice przwożą dzieci do placówki we własnym zakresie.

25 maja szkoły podstawowe będą gotowe na przyjęcie uczniów klas I-III. Wciąż trwa rozeznanie potrzeb zgłaszanych w tym względzie przez rodziców. Jeśli więcej dzieci zostanie zgłoszonych w klasie, to nauczyciele rozpoczną zajęcia edukacyjne. Jeżeli zadeklarowanych dzieci będzie garstka,  zostaną tylko otoczone opieką w terminie lekcji.

Zacznie obowiązywać specjalny rodzaj ochrony na czas epidemii np. uczniowie będą rozpoczynać zajęcia o różnym czasie, o różnym czasie zostaną wpuszczone do szatni, o różnej porze zabrzmi dzwonek dla poszczególnych klas. Szczegółowych informacji udzielają sekretariaty podstawówek.

Włodzimierz Kupisz
Fot. archiwum Przedszkola Publicznego w Rzgowie - teraz dzieci na zajęciach będzie znacznie mniej ze względu na obowiązujący w kraju stan epidemii koronowirusa
powrót