Energooszczędne oświetlenie parku - Gmina Rzgów

Energooszczędne oświetlenie parku

zdjęcie
W piątek, 20 listopada wymieniono na energoszczędne oświetlenie w stylowych lampach, zdobiących park im. Adama Mickiewicza. Żarówki LED doprowadzą do znacznego ograniczenia awaryjności, wynikającego dotychczas z przegrzewania kloszy.
Przypomnijmy, że podczas XXIX sesji Rady Miejskiej w Rzgowie rajcy przyjęli uchwałę, w której zostało zmienione zadanie inwestycyjne, dotyczące wymiany oświetlenia w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie. Na wymianę tegoż zaplanowano pierwotnie 150 tysięcy złotych. Jednak burmistrz Mateusz Kamiński poinformował, że zamiast kosztownej wymiany możliwe jest zastosowanie energooszczędnych żarówek LED do starych opraw, które są jeszcze w niezłym stanie technicznym.
 
Najpierw rzgowskie przedsiębiorstwo EL Serwis Elektroenergetyka, które konserwuje gminne oświetlenie, przeprowadziło próby z żarówkami LED w parku i okazało się, że ich jasność jest taka sama jak dotychczasowego oświetlenia. Zastąpienie dotychczasowych żarówek LED-ami kosztowało 18 tysięcy złotych. W przyszłym roku planowane jest pomalowanie stylowych słupów oświetleniowych oraz wymiana tych kloszy, które pożółkły.

Włodzimierz Kupisz
powrót