Konkurs z dużą gotówką na nagrody - Gmina Rzgów

Konkurs z dużą gotówką na nagrody

zdjęcie
Konkurs „Czytelmistrz 2020" to konkurs czytelniczy kierowany do dorosłych mieszkańców całej Polski, którzy kochają książki. Jest autorskim pomysłem burmistrza Wieruszowa oraz dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Jego celem jest promowanie i popularyzowanie czytelnictwa w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.
Organizatorzy przewidują dla najlepszych uczestników konkursu, bez względu na miejsce zamieszkania nagrody za zajęcie
I miejsce - 7.000 zł brutto
II miejsce - 3 500 zł brutto
III miejsce - 2 000 zł brutto

W pierwszej edycji hasło przewodnie konkursu brzmi „Wolność od deski do deski". Temat przewodni wybrany został, by uczcić 30. rocznicę pierwszych, wolnych demokratycznych wyborów w Polsce, obalenie komunizmu w Polsce i wielu innych przemian, do których doszło w konsekwencji działań Polaków w 1989 roku.

Tematyka konkursu nawiązuje do ogólnie pojętej wolności. Słowo wolność ma ogromną moc i szerokie znaczenie– zupełnie jak proponowana lista książek konkursowych. Bogaty wachlarz tematyki, bohaterów i wydarzeń mają za zadanie nieść przekaz i symbolikę wolności. Poprzez taki dobór literatury konkursowej chcemy pokazać jak wiele twarzy, punktów widzenia i znaczenia ma wolność. Jak szeroko możemy rozumieć i dowolnie interpretować to słowo. Stąd właśnie wynika różnorodność doboru repertuaru konkursowego.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursowym, przeczytać książki z proponowanej Państwu listy i wysłać do nas swoje zgłoszenie. Kontakt
konkurs@mgbp-wieruszow.pl
e-mail:
biblioteka@mgbp-wieruszow.pl
telefon: (62) 78 41 621
adres:
ul. Klemensa Wierusza 7-9
98-400 Wieruszówpowrót