Piknik Rodzinny i Dzień Patrona SP w Kalinie - Gmina Rzgów

Piknik Rodzinny i Dzień Patrona SP w Kalinie

zdjęcie
W piątek 8 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im Św. Królowej Jadwigi w Kalinie, odbył się Dzień Rodziny w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę". Imprezę rozpoczęły występy dzieci i pokazy grup tanecznych: 3 Steps, Jagódki oraz Tańczące Cytrynki. Młodzi artyści zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt.: „Jak mama tatę poznała”, przygotowane pod kierunkiem Magdaleny Sabeli i Magdaleny Mordaki. Występy dzieci podziwiali licznie zgromadzeni goście, wśród których był burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza Małgorzata Rózga i przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie  - Jan Michalak.
Po przedstawieniu w atmosferze ciepła rodzinnego uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Były to min.: pokazy zapaśników z PTC Pabianice, prezentacja sprzętu strażackiego OSP Kalino, wóz policyjny, malowanie twarzy, dmuchańce, mecz piłki nożnej i zabawy sportowe. Był też poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, którzy czuwali nad organizacją imprezy, GKRPA w Rzgowie, grupie zapaśniczej z PTC Pabianice, OSP Kalino, Policji Rzgów, Firmie REZON, firmie Junior Prokopczyk oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wspaniałej imprezy.

W poniedziałek zaś świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kaplicy w Kalinie, sprawowaną przez ks. proboszcza Krzysztofa Florczaka. Następnie uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod rzeźbą Św. Królowej Jadwigi i udali się na salę gimnastyczną, która na czas święta przeobrażona została w kaplicę zamkową oraz komnaty królewskie. To tam uczniowie oraz grono pedagogiczne naszej szkoły mogli oglądać spektakl wystawiony przez Szkolne Koło Teatralne "Maska", ukazujący drogę Św. Jadwigi na tron Polski.

Magdalena Mordaka
Fot. Małgorzata Rózga i G. Marianowska
powrót