Poloneza czas zacząć - Gmina Rzgów

Poloneza czas zacząć

zdjęcie
W środę, 12 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie pożegnano klasy gimnazjalne. To była gorąca uroczystość: 35 stopni Celsjusza w cieniu, no i oczywiście całe łany różnych zaadaptowanych wachlarzy w rękach widzów.
Było wiele wzruszeń: zwłaszcza podczas poloneza otwierającego całe wydarzenie. Przed sztandarem trzecioklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą godnie nosić imię absolwentów szkoły i zdobywać dalszą wiedzę. W programie artystycznym nie zabrakło zabawnych scenek z charakterystycznymi zachowaniami nauczycieli i uczniów na lekcjach.

Następnie pojawiły się pęki róż i innych kwiatów w podzięce za wychowawczy i edukacyjny trud. Najlepsi uczniowie otrzymali tradycyjne „Srebrne tarcze”, były też nagrody książkowe i dyplomy dla gimnazjalistów, wyróżniających się w różnych dziedzinach.

Gospodyniami uroczystości były dyrektorki: Iwona Skalska, Agnieszka Kosińska i Monika Łoboda. Nie mogło zabraknąć na sali Pawła Gajdy, b. wicedyrektora rzgowskiego gimnazjum. W uroczystości wzięła udział Jolanta Zielińska, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka, stworzonego 20 lat temu.

Absolwentów pożegnała w imieniu władz samorządowych wiceburmistrz Małgorzata Rózga. W uroczystości wzięli udział również: Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej oraz radna Anna Tumińska-Kubasa.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót