Remont MOPS na ukończeniu - Gmina Rzgów

Remont MOPS na ukończeniu

zdjęcie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie być może już za trzy tygodnie zostanie zgłoszony przez wykonawcę do odbioru technicznego.
To jedna z największych tegorocznych inwestycji w gminie Rzgów wyceniona wstępnie na około 560 tysięcy złotych. Po rozpoczęciu robót okazało się, że kosztem około 74 tys. zł należy jeszcze rozszerzyć zakres remontu kapitalnego. Po zerwaniu wykładzin ukazało się mocno spękane podłoże. Zużycie budynku było większe niż wstępnie można było określić.  Trzeba było zlikwidować filary na poddaszu i jego wyeksploatowane, drewniane elementy konstrukcyjne wymienić na nowe. Poddasze pozostanie puste, ponieważ nie wolno go przeciążać.

W budynku wylano nowe stropy na konstrukcji żelbetowej. Na podłogach jest nowa terakota, która podwyższyła standard i funkcjonalność pomieszczeń.  Trwają prace przy podwieszanych sufitach, które wyglądają bardzo estetycznie. Na podwórku powstaje podjazd dla niepełnosprawnych. We wnętrzu przybyła toaleta dla niepełnosprawnych, a w pozostałych zacznie się instalacja armatury. W sali obsługi pojawiły się już lekkie ścianki działowe. Podziały wnętrz w ogóle się zmieniły. Przygotowano klimatyzację, której wcześniej nie było.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót