Ruszyły jubileuszowe nasadzenia - Gmina Rzgów

Ruszyły jubileuszowe nasadzenia

zdjęcie
W ramach akcji „100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego”, gmina Rzgów otrzymała ponad tysiąc drzew i krzewów. Część z nich posadzona została w sołectwie Guzew-Babichy. Sadzenie poprzedziło porządkowanie przyleśnego terenu z udziałem mieszkańców Guzewa i Babich .
Wygrabiono liście, gałązki i uprzątnięto śmieci znajdujące się w pobliżu działki oraz terenu wzdłuż drogi. Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie w pracę i udział w tej akcji! Dziękujemy Referatowi Komunalnemu Urzędu Miejskiego w Rzgowie za przygotowanie terenu, wywóz gałęzi i zebranych odpadów.
Smutne jest to, że ludzie nadal uważają, że wywóz śmieci do lasu to jakieś rozwiązanie. Pamiętajmy, że las to nasze płuca, nasze miejsce odpoczynku i relaksu, a nie wysypisko!

Propagujmy świadomość ekologiczną, informujmy, reagujmy, gdy dzieje się coś niewłaściwego. Akcja, choć zorganizowana po raz pierwszy, wzbudziła spore zainteresowanie. Myślę, że zainteresowani ze społecznikowskim zacięciem, wezmą udział w kolejnych akcjach, które postaramy się zorganizować w najbliższym czasie wraz z radnym Wiesławem Gąsiorkiem i radą sołecką.

Tekst i fot. sołtys Anna Wydra
powrót