Siłownia razem z placem zabaw w Czyżeminku - Gmina Rzgów

Siłownia razem z placem zabaw w Czyżeminku

zdjęcie
Plac zabaw w Czyżeminku 34A przy świetlicy wiejskiej jest już udostępniony mieszkańcom. Jego powstanie było możliwe dzięki działalności gminy Rzgów w stowarzyszeniu – Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”. Tą drogą Rzgów otrzymał  50,9 tysiąca złotych dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020, co stanowiło 63,63 procent kosztów tej inwestycji.
Do 15 grudnia bieżącego roku z funduszu sołeckiego ma być zrealizowana w Czyżeminku budowa siłowni na świeżym powietrzu, stanowiąca z placem zabaw miejsce rekreacji mieszkańców.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz

Inicjatorami założenia stowarzyszenia – Lokalnej Grupy Działania byli mieszkańcy gmin Ujazd i Budziszewice. To od ich nazw powstał pierwszy człon nazwy naszej LGD  - „BUD-UJ”. W tym samym roku dołączyły jeszcze gminy Będków i Czarnocin. W następnych latach do LGD przystępowały kolejne jednostki samorządu terytorialnego: w 2010 r. gminy Moszczenica, Tuszyn oraz Grabica, w 2011 r. gminy Rzgów, Ksawerów, Pabianice, Wola Krzysztoporska, Bełchatów, Rozprza, Gorzkowice, Kamieńsk i Gomunice,  a także powiat piotrkowski. Ostatnim etapem rozrostu terytorialnego było przyjęcie do wspólnoty w 2012 r. gmin Łęki Szlacheckie, Ręczno, Masłowice, Kodrąb oraz Dobryszyce.

Uzyskana w procesie łączenia i rozwoju spójność terytorialna, a także ideowa pozwoliła stowarzyszeniu do dziś skutecznie działać „RAZEM”. Członkowie LGD „BUD-UJ RAZEM” reprezentują wszystkie sektory a więc sektor społeczny, gospodarczy i publiczny. Są wśród nich również mieszkańcy.
Wszystkie działania naszego stowarzyszenia skupiają się na dążeniu do poprawy jakości życia mieszkańców obszaru LGD „BUD-UJ RAZEM”  a także ich aktywizacji i rozwoju.
źródło: http://www.buduj.eu/
powrót