W Starowej Górze na ul. Szczytowej nowy chodnik - Gmina Rzgów

W Starowej Górze na ul. Szczytowej nowy chodnik

zdjęcie
W poniedziałek, 8 lipca sprzęt budowlany i materiały budowlane pojawia się na ul. Szczytowej w Starowej Górze. Przedmiotem tej inwestycji jest wykonanie chodnika i zjazdów z posesji na ul. Szczytowej od granicy Łodzi do ul. Chrobrego. Przedsięwzięcie dotyczy odcinka  długości 402 m wraz z odwodnieniem. Powstanie kryty rów krujacy rury pcv średnicy 40 cm. Plany przewidują ułożenie chodnika i wyjazdów z posesji z kostki betonowej grubości 6 cm i 8 cm.
Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie następujących robót: m. in. regulacja pionowa studzienek i urządzeń podziemnych, wykonanie koryta pod podbudowę ulicy na powierzchni 972 metrów kwadratowych, trzy studnie rewizyjne z kręgów betonowych o średnicy 1,2 metra, chodnik i zjazdy o łącznej powierzchni 972 m kw., ustawienie krawężnika  na ławie betonowej, a także ustawienie obrzeży betonowych.

Do przetargu przystąpiło aż 10 firm oferujących bardzo wysokie stawki np. 308, a nawet 424 tysiące złotych. Najtańsza oferta została złożona przez firmę z Aleksandrowa  Łódzkiego na kwotę  165,5 tysięcy zł. W warunkach przetargu mowi się o zakończeniu inwestycji do końca sierpnia 2019 roku.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót