W Starowej Górze powitano lato - Gmina Rzgów

W Starowej Górze powitano lato

zdjęcie
W Starowej Górze od godz. 5 rano dziwni spacerowicze, rowerzyści i kierowcy podążali za Stanisławem Zaborowskim, którego podejrzewano o rozstawianie paproci w tajemnych miejscach. Poszukiwanie kwiatów paproci to już żelazny punkt 12. edycji pikniku rodzinnego „Powitania Lata”.
W niedzielę, 10 czerwca w okolicach boiska przy ul. Centralnej 11 wyrosła dmuchana zjeżdżalnia dla milusińskich,  kramy i zaparkował barobus z grillem z pachnącą i dymiącą zawartością. Ochotnicza Straż Pożarna ze Starowej Góry zorganizowała pokaz sprzętu i poprowadziła konkursy sprawnościowe dla dzieci. Firmy działające w gminie Rzgów oferowały próbki kosmetyków, proponowały bezpłatny makijaż i manicure dla najmłodszych i dojrzałych kobiet.

Na estradzie występowały zespoły dziecięce i soliści przygotowani przez Gminny Ośrodek Kultury. Dużo niespodzianek sprawił blok programowy pod nazwą: Mikrofon dla dzieci, poprowadzony przez Mariusza Ruteckiego. Nie znaleziono zbyt wielu ochotniczek do pokazu rozciągania ciała zwanego szpagatem. Dzięki staraniom wodzireja Leszka Chwiałkowskiego, duże zainteresowanie było natomiast przeciąganiem liny, w którym zwyciężały raz za razem żeńskie drużyny.

Bardzo podobał się przygotowany przez czworo dyrygentów koncert czterech chórów na 70 głosów! W programie znalazły się m.in. lokalny przebój i hit filmowy. Sołtys Anna Wielgosz zaprosiła zespół „Druga Klinika”, który w ciągu roku działalności przygotował już tuzin przebojów. Piknik zakończyło ognisko i taneczna majówka z kapelą i zespołem „Ship Band”.

O godz. 14.30 przerwano program artystyczny, aby wręczyć kilkanaście kartonów nagród i upominków zwycięzcom rozgrywek sportowych. W imieniu gospodarzy wręczali je: burmistrz Mateusz Kamiński, wiceburmistrz Małgorzata Rózga i Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. Nagrody wręczali również goście: Tomasz Trela,  wiceprezydent Łodzi, Zofia Sójka - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, radna powiatowa.

Piknik zorganizowano przy wydatnej pomocy gminy Rzgów, GOK w Rzgowie, GOSTiR, ZMP Grot, Społecznego Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem radnego Stanisława Zaborowskiego, Delia Cosmetics, Ptak Fashion City, Hort Cafe, Cukierni Brzeziński, organizacjom społecznym Starowej Góry i Zawiszy Rzgów.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót