Wdzięczność mieszkańców Starożyńca - Gmina Rzgów

Wdzięczność mieszkańców Starożyńca

zdjęcie
Do Rzgowa nadeszła korespondencja z gminy partnerskiej -  miasta Starożyniec na Ukrainie. Miejscowe władze przysłały podziękowania dla Krzysztofa Florczaka, proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika za zebranie 5 tysięcy złotych na naprawy dachów po przejściu nawałnicy.
Osobne podziękowania partnerski region na Ukrainie przysłał burmistrzowi Mateuszowi Kamińskiemu oraz Włodzimierzowi Kaczmarkowi, koordynatorowi akcji charytatywnej, pracownikowi rzgowskiego ratusza. Swoją wdzięczność darczyńcom z naszej parafii wyrazili: proboszcz oraz parafianie Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Anny w Starożyńcu. Jest nam szczególnie miło, że dwa ostatnie listy z podziękowaniami są napisane w języku polskim. W rejonie Starożyńca naszymi partnerami są bowiem środowiska polonijne. Wszystkie wymienione pisma zamieszczamy w galerii zdjęć pod informacją.

A oto tłumaczenie podziękowania dla burmistrza Mateusza Kamińskiego:

„Podziękowanie od miasta Starożyniec dla Mateusza Kamińskiego - burmistrza Rzgowa za nawiązanie i kontynuację stosunków międzynarodowych, napełnienie prawdziwym sensem współpracy ponad granicami, za przyjaźń i wzajemne zrozumienie. Mamy nadzieję, ża nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości.

Życzymy Panu Burmistrzowi dużo zdrowia oraz niekończącej się energii. Niech Pana wspiera i motywuje rodzina, omijają nieprzyjemności i nieporozumienia, a los wzbogaca mądrością  życiową, energią, inspiracją i radością”.


Mykoła Karlijczuk
Burmistrz miasta Starożyniec
powrót