Wkrótce otwarcie świetlicy w Gospodarzu - Gmina Rzgów

Wkrótce otwarcie świetlicy w Gospodarzu

zdjęcie
Dobiega końca rozbudowa świetlicy wiejskiej w Gospodarzu. To jedna większych inwestycji budowlanych w gminie Rzgów w ostatnich latach. Łączne wydatki poniesione w ciagu trzech lat wyniosą 341 tysięcy złotych.
Trwają prace porządkowe oraz wykończeniowe, polegające na położeniu szarej kostki brukowej wokół budynku. Wykonawca pracuje nad odwodnieniem i kanalizacją deszczową. Przypomnijmy, że inwestycja obejmowała rozbudowę parterowego niepodpiwniczonego budynku świetlicy bez poddasza użytkowego.

Już na etapie planowania rozbudowę świetlicy podzielono na etapy. W części dobudowanej do starej świetlicy znalazły się: pomieszczenie gospodarcze z kotłownią, wiatrołap z nowym wejściem od strony wschodniej, a także szatnia, toaleta damska, spełniająca wymagania dla osób niepełnosprawnych, toaleta męska, a także magazyn.

Już na etapie planowania rozbudowę świetlicy podzielono na etapy. Nowy dach i pomieszczenia w stanie surowym zamkniętym były gotowe pod koniec 2016 roku Zainstalowano wtedy zbiornik na gaz i uruchomiono centralne ogrzewanie. Ten etap rozbudowy kosztował 130 tysięcy złotych.

- Kolejna część robót była związana z połączeniem budynków starej i nowej części, wykonaniem ocieplenia, instalacji wodnokanalizacyjnej, elektrycznej oraz robotami wykończeniowymi – mówi nadzorujący rozbudowę mgr inż. Bogdan Błaziński z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie. -  W 2017 r. wykonano m.in. izolację podłoża, ułożono nowe płytki podłogowe i położono glazurę. Cała świetlica ma powierzchnię 184 m kw, w tym 134,4 m kw. powierzchni użytkowej.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót