Wystawa w świetlicy w Hucie Wiskickiej - Gmina Rzgów

Wystawa w świetlicy w Hucie Wiskickiej

zdjęcie
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zorganizował w świetlicy w Hucie Wiskickiej wystawę fotograficzną pt. “Wspomnienie”.  Przygotowało ją koło fotograficzne “Blenda”, której instruktorem jest Tolek Patora.
Na fotografiach prezentowane są  sceny z życia kół gospodyń z gminy Rzgów. Na wystawie można oglądać również prace powstałe w w ramach gminnego projektu “Zabierz Stasia na wyprawę” z 2017 r. Warto przypomnieć, ze to kolejna wystawa Koła Gospodyń Wiejskich Tadzin-Huta Wiskicka. Pierwsza nosiła nazwę: “Polska w obiektywie Kół Gospodyń Wiejskich.

W otwarciu wystawy wzięli udział m.in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, wiceburmistrz Małgorzata Rózga, Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie oraz radny Marek Bartoszewski.

- Jesteśmy nielicznym Kołem Gospodyń Wiejskich i poprzez organizację wystawy chcieliśmy zaakcentować, że wciąż działamy od 47 lat – mówi  Krystyna Kwiatkowska, przewodnicząca KGW. – W tej chwili działa u nas 13 kobiet, w tym 5 seniorek. Czternasta koleżanka pomaga, ale na razie się nie zapisała. Wszystkim moim koleżankom i sołtysowi Andrzejowi Sabeli bardzo dziękuję za zaangażowanie w organizację wystawy „Wspomnienie” i poczęstunku dla gości.

    - Okazją do otwarcia wystawy było też pokazanie świetlicy po remoncie kapitalnym – twierdzi sołtys Andrzej Sabela. – Udało nam się wymienić drewnianą podłogę, która w nieogrzewanej świetlicy wypaczyła się przez ponad 20 lat. Pomalowaliśmy już prawie wszystkie pomieszczenia łącznie z drzwiami.  W kuchni jest nowa terakota, a w szatni odnowiona lamperia. Zachowaliśmy kasetony w dużej Sali. Udało nam się zachować bardzo dobrą akustykę, co ma znaczenie dla grających zespołów.

    Remont pochłonął do tej pory około 28 tysięcy złotych z funduszu sołeckiego 2017 i 2018 r., a trzeba jeszcze dokończyć malowanie i upiększyć otoczenie m.in. poprzez posadzenie krzewów wokół świetlicy. Wkład pracy społecznej mieszkańców jest szacowany przez sołtysa na 6-7 tysięcy złotych. Radni przeznaczyli na dokończenie prac 10 tysięcy złotych z budżetu gminy.

Włodzimierz Kupisz

Fot. Ryszard Poradowski

Załączniki artykułu

powrót