Z wizytą w TME. Nowoczesna hala robi wrażenie. - Gmina Rzgów

Z wizytą w TME. Nowoczesna hala robi wrażenie.

zdjęcie
Delegacja z Urzędu Miejskiego w Rzgowie odwiedziła siedzibę firmy Transfer Multisort Elektronik – która jest nowym inwestorem w gminie Rzgów i przygotowuje się do rozpoczęcia budowy nowoczesnej hali magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą.
Andrzej Kuczyński – członek zarządu TME – wraz ze swoimi współpracownikami, szczegółowo przedstawiał burmistrzowi Mateuszowi Kamińskiemu oraz przewodniczącemu rzgowskiej Rady Miejskiej Janowi Michalakowi i pozostałym gościom działalność spółki w jej dotychczasowej lokalizacji. Podczas wycieczki po firmie można było zapoznać się z zakresem prac oraz wyzwaniami, które stoją przed właścicielami. Radni oraz pracownicy rzgowskiego urzędu zostali oprowadzeni zarówno po części biurowej, ale zwiedzili też halę, wyposażoną w jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie systemów do sortowania i przechowywania podzespołów. To stamtąd wysyłane są komponenty elektroniczne, elektrotechniczne, wyposażenie warsztatowe oraz elementy automatyki przemysłowej do ponad 140 krajów na całym globie.

Podczas wizyty, zostały także nakreślone dokładniejsze plany dotyczące nowych inwestycji w naszej gminie. Budowa nowego, najnowocześniejszego magazynu ma ruszyć wiosną przyszłego roku.

Dzięki wzajemnej pozytywnej współpracy, powstanie przyjazny dla mieszkańców obiekt, w którym pracę znajdzie kilkaset osób. Mimo wielkości inwestycji, nie będzie ona uciążliwa dla mieszkańców, tak samo jak w przypadku obecnej siedziby, która jest zlokalizowana przy samym osiedlu mieszkaniowym. Dzięki spokojowi, który panuje wokół magazynów, ludzie często nie zdają sobie sprawy, że obok nich bardzo prężnie działa tak duża polska firma.

Przypominamy, że centrum logistyczne firmy Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. powstanie na obszarze 8 hektarów w okolicy ulicy Nasiennej w Rzgowie i na terenie Starej Gadki naprzeciw cmentarza wojennego. Docelowo zajmie ono powierzchnię równą połowie rzgowskich centrów handlowych.

Pierwszy etap inwestycji ma być zrealizowany do końca 2020 roku. Do tego czasu ma powstać obiekt, który będzie miał 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W następnym etapie powierzchnia użytkowa centrum ma powiększyć się pięciokrotnie.

Inwestor zapowiada, że oprócz części służącej przedsiębiorstwu do prowadzenia działalności biznesowej widzi również możliwość wybudowania przedszkola dla dzieci pracowników firmy oraz wielu innych udogodnień służących także mieszkańcom naszej gminy.
powrót